Конотопський район, Сумська область

Протягом останніх тижнів ДП “Дороги Сумщини“, яке опікується місцевими дорогами Сумської області, тішило нас приємними новинами про ремонтні роботи, що робляться в різних куточках Сумщини. Кілька днів тому я робив для вас зведену новину про кілька об’єктів, серед яких і міські вулиці, і дороги між населеними пунктами. І ось нова звістка: ремонтується дорога ♦ О 190510 “Конотоп – Вирівка – Присейм’я”.

Сумщина є однією з найбільш постраждалих у перші місяці російського нашестя областей України, які сьогодні повністю звільнені від загарбників. Під час бойових дій тут було зруйновано 15 мостів та шляхопроводів. 10 з них розташовані на центральних державних автодорогах. Зважаючи на те, що область до цих пір потерпає від ворожих обстрілів і залишається певна небезпека повторного втрогнення, переважну більшість з цих штучних споруд не поспішають відновлювати. Таким чином, частина автошляхів, якими зазвичай звикли користуватися сумчани, залишається непроїзними. А весь тягар автомобільного трафіку приймають на себе місцеві дороги. Саме тому сьогодні маємо з Сумщини таку кількість новин, присвяцених саме ремонтам місцевих транспортних артерій.

Автодорога О 190510 “Конотоп – Вирівка – Присейм’я” є частиною одного з таких місцевих маршрутів-дублерів, що з’єднує Конотоп з трасою М-02. Як вже знають мої постійні читачі, а також люди, які цікавляться темою підпорядкування доріг, ремонти місцевих доріг фінансують обласна влада та місцеві територіальні громади. У повідомленні ДП “Дороги Сумщини” не зазначається, хто саме є спонсором цього ремонту, але можу припустити, що в даному випадку ремонт здійснюється за кошти Конотопської міської громади. Це припущення роблю з досвіду вивчення цього питання в інших областях України. Під час війни обласні бюджеті мають достатньо інших більш важливих видатків. Тому, переважно зараз подібні ремонти фінансуються саме громадами. А у деяких регіонах громади допомагають приводити до ладу навіть державні дороги, які, зазвичай, ремонтуються коштом державного бюджету.

Протяжність дороги від Конотопу до Присейм’я складає 18 кілометрів. Роботи приводить компанія ТОВ “Бахмачгазбудсервіс”, яку ми вже зустрічали у наших попередніх новинах з місцевих доріг Сумщини. Треба зазначити, що фахівці замовника визначили недоцільним проведення ямкового ремонту. Дорога мала не лише дуже пошкоджене покриття, але й проблеми з основою під ним. Тому виконавець повністю демонтував старе асфальтобетонне покриття, провів відновлення основи через влаштування шару ЩПС (щебенево-піщаної суміші) С-7, а на нього вклав вирівнюючий шар модифікованого асфальтобетону. Таким самим чином відновлюються дорога О 190505 “Шевченкове – Великий Самбір – Дептівка Конотопського району” в тому ж таки Конотопському районі, а також дорога О 190205 “Буринь-Зарічне”, про ремонти яких я вже розповідав вам.

Роботи з відновлення дороги планується завершити найближчим часом.

З попередніх новин з Сумщини на нашому сайті: між Охтиркою та Тростянцем відкритий тимчасовий міст через Ворсклу, поблизу Лебедина незабаром закінчать відновлення великого мосту через річку Псел, а навкруги зруйнованого мосту на дорозі Р-44 ладнають об’їзні дороги.

Новину повідомило на своїй FB-сторінці ДП “Дороги Сумщини”:

На замовлення ДП ” Дороги Сумщини ” підрядною організацією ТОВ ” БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС ” проводиться ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 190510 Конотоп – Вирівка – Присейм’я.

‼️‼️‼️ На даний час проводяться роботи з влаштування вирівнюючого шару щебенево – піщаної суміші С-7 та влаштування вирівнюючого шару асфальтобетону на основі модифікованих бітумних сумішей які значно підвищили якість дорожнього покриття , а відтак термін його експлуатації.
???️ Всі роботи виконуються під контролем фахівців ДП ” Дороги Сумщини ” .

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар