Охтирський район, Сумська область

Всього лише 21 день знадобився військовим мостовикам з Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ) Міністерства оборони України, щоб збудувати тимчасовий міст через Ворсклу біля с.Климентове на трасі Н-12 “Суми – Полтава”. Сьогодні, 1 вересня 2022 року, міст було урочисто відкрито.

Про цікаві технічні особливості мосту у Климентовому, про те, як він виглядав до руйнації і як його довго ремонтували до війни, нарешті відкривши рух у серпні 2020 року,- я докладно розповідав у попередній новині про цей об’єкт. Тепер же варто зазначити, що новозбудований міст є тимчасовим, тобто побудованим поряд з капітальним мостом, який все ще залишається зруйнованим. Відновлення ж капітального мосту на поточний момент вважається недоцільним через військову небезпеку.

Зауважу, що в Сумській області під час бойових дій було зруйновано з неможливістю проїзду 15 мостів та шляхопроводів. 10 з них розташовані на державних дорогах. Рішення про їхню відбудову приймаються виключно за погодженням з військовими, які оцінюють потенційну небезпеку і визначають, яким чином можна забезпечити проїзд в тому чи іншому місці. Наприклад, вчора ми мали новину з Лебединської громади, де цивільні мостобудівельники завершують капітально відбудовувати великий міст через Псел. Там небезпека оцінюється, як помірна. А от біля Конотопу кілька днів тому відкрили рух мостом, який військові мостовики відновили за тимчасовою схемою. І, нарешті, на трасі Р-44 250-метровий міст через Сейм поки що відбудовувати не рекомендовано. Натомість дорожні компанії приводять до ладу об’їзні шляхи, якими, хоч і з гаком, але можна дістатися з Сум до Путивля та Глухова.

Що відомо про новозбудований міст на Ворсклі? Це низьководний автодорожний міст, складений зі спеціальних інвентарних (тобто, багаторазового використання) конструкцій. Він влаштований на дерев’яних палях, має 4 прогони на металевій основі з дерев’яним настилом. При цьому заявлена його  вантажопідйомнісь складає 60 тонн, що дозволить рухатися ним завантаженим фурам. Міст має довжину 80 метрів і ширину – 8,5 метрів. Габарит дозволяє зустрічний рух двома смугами. З обох боків на ньому є пішохідні проходи. Термін експлуатації такого мосту становить 5 років.

Як зазначається у повідомленні ДССТ, цей міст став вже шостим мостом такої конструкції, які військові мостовики цього підрозділу збудували за останні п’ять місяців у кількох областях України, що були звільнені від ворога. Завдяки цьому будівництво відбувалося чітко, у намічені терміни і без складнощів. Під’їзні шляхи з асфальтобетонним покриттям забезпечили підрядники Служби автомобільних доріг у Сумській області. Вони ж нанесли дорожню розмітку, встановили дорожні знаки та сигнальні стовпчики безпеки.

ОНОВЛЕНО: Як стало відомо з допису на FB-сторінці компанії “Автомагістраль-Південь“, саме їхні фахівці робили під’їзди до нового мосту.

Під час урочистого відкриття мосту, у присутності журналістів, міст було випробувало на міцність кількома завантаженими вантажівками.

У заходах з нагоди відкриття мосту узяли участь Голова Адміністрації ДССТ генерал-майора Богдан Бондар, представники керівництва області та територіальних громад, місцевого агробізнесу, який допомагав будівництву, військові мостовики, дорожники та мешканці навколишніх населених пунктів. Робота найкращих бійців будівельного підрозділу на цьому об’єкті була винагороджена цінними подарунками та відомчими заохочувальними відзнаками.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Державна спеціальна служба транспорту:

ВІДНОВЛЕННЯ ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

? Сьогодні, 1 вересня, ще один міст з’єднав логістичні потоки на Сумщині. Тимчасовий низьководний автодорожній міст з чотирьох пролітних будов на дерев’яних палях, з їздою поверху на дві смуги руху, тротуарними смугами та огорожею відкрили для проїзду автотранспорту замість зруйнованого внаслідок бойових дій.
? У заходах взяли участь:
Голова Адміністрації Держспецтрансслужби генерал-майор Богдан БОНДАР;
заступник керівника Сумської обласної військової адміністрації Олег КЛИМЕНЧУКОВ;
представники територіальних громад та місцевого агробізнесу, військовослужбовці, мешканці навколишніх населених пунктів.
? Посадовці подякували всім хто брав участь у будівництві мосту, найкращим вручили цінні подарунки та відомчі заохочувальні відзнаки.
? Військовослужбовці шляхо-відновлювального підрозділу попрацювали на славу. Міст збудували за двадцять один день.
– У нашому здобутку вже шостий такий тимчасовий міст, за неповних 5 місяців, – розказав командир підрозділу Анатолій Пахолюк. На попередніх ми вдосконалювали свою майстерність, тому тут вже особливих труднощів не виникало, практичні навички спрацьовували як злагоджений механізм, – додає командир мостобудівників.
? Шляхо-відновлювальні та мостові підрозділи Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України продовжують відбудовувати об’єкти транспортної інфраструктури, зруйновані внаслідок збройної агресії російських окупантів.
? Інші підрозділи виконують поставлені завдання на визначених напрямках та рубіжах у складі Сил оборони України.
Разом переможемо і відбудуємо країну!
Слава Україні! ??????

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар