Бишкінь, Лебединська громада, Сумська область

У середині липня 2022 року я розповідав про роботи з відбудови великого мосту через річку Псел біля села Бишкінь, що неподалік Лебедина. З того часу роботи суттєво просунулися і у вересні очікується запуск руху відновленим мостом.

Міст довжиною у 200 метрів був зруйнований 6 березня цього року під час наступу російських загарбницьких військ на Київ через Сумську область. Його значення дуже важливе, оскільки він розташований на дорозі ♦ Т-19-09, яка сполучає Лебедин с Сумами. Шлях між цими містами мав протяжність 41 кілометр, а, за відсутності мосту, – збільшився вдвічі. Також цим мостом, щоб дістатися обласного центру, користувалися і навколишні громади, розташовані за Лебедином.

24 червня, після розмінування навколишньої території, за погодженням з військовими, міст розпочали відбудовувати. Роботи вела сумська мостобудівельна компанія RGM Group. Пізніше до них долучилася “Автомагістраль-Південь“. І ось сьогодні будівельні роботи наблизилися до свого завершення.

Кому цікаво, як виглядав міст колись, до війни, та яка його будова, – ті можуть звернутися до моєї попередньої новини щодо нього (посилання вище), де я докладно описував все це, а також наводив архівні світлини від сервісу “Гугл Стріт В’ю”.

Міст відбудовується капітально. В процесі відновлювальних робіт мостовики розібрали завали зі зруйнованих конструкцій, забетонували нові стійки та ригелі пошкоджених опор та влаштували нові прогони з балкоплит, конструктивно ідентичних зруйнованим. На всій прогоновій будові забетонована монолітна розвантажувальна плита проїзду товщиною 14 см. та монолітний тротуарний блок. Найближчим часом на споруду буде нанесена гідроізоляція та два шари асфальтобетонного покриття товщиною 11 см., а також встановлені огородження та колесовідбійники. Під’їзди до мосту теж планується оновити.

З нещодавніх новин з Сумщини на нашому сайті: 29 серпні 2022 року в Конотопському районі відкрито перший відбудований міст з 15 зруйнованих в області, який полагодили за тимчасовою схемою. ДП “Дороги Сумщини” організовує багато ремонтів місцевих доріг та комунальних вулиць у містах області, зокрема продовжується ремонт 27-кілометрового об’їзду зруйнованого мосту через Сейм на трасі Р-44. А між Охтиркою та Тростянцем біля Климентова військові побудували тимчасовий міст через Ворсклу.

Новину повідомив на своїй FB-сторінці “Укравтодор”:

Відбудовуємо 200-метровий міст на Сумщині

6 березня через військову агресію російської федерації було зруйновано міст у Лебединській громаді на автомобільній дорозі Т-19-09 Суми – Лебедин. Він є дуже важливим для громади та забезпечує транспортне сполучення ряду населених пунктів з обласним центром. Постраждали прогони штучної споруди.
? Після деокупації Сумщини дорожники приступили до відбудови 200-метрового мосту. Наразі старі конструкції вже розібрано. Завершили влаштування монолітної плити по основному проїзду та монолітних тротуарів. Проводяться роботи з влаштування металевої перильної та бар’єрної огорожі.
? Після гідроізоляції буде влаштоване асфальтобетонне покриття на мостовій споруді та підходах до неї. У вересні роботи плануємо завершити.
Підрядна організація – «Автомагістраль – Південь»

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар