Шосткінський район, Сумська область

Відновлено проїзд по одному з найдовших мостів Сумщини, 400-метровому мостовому переходу через Десну, що сполучає Сумську та Чернігівську області.  Про це повідомив у своєму дописі очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький.

Міст на дорозі ♦ Р-65 “КПП «Миколаївка» – Семенівка – Новгород Сіверський – Шостка – Глухів – КПП «Катеринівка» був капітально відремонтований  два роки тому. Але, нашим військовим довелося підірвати його під час наступу російських загарбницьких військ з Чернігівщини на Сумську область. Завдяки цьому, ворогу не вдалося форсувати Десну в цьому місці та сформувати “ударний кулак”, з’єднавшися з силами, що наступали Сумщиною уздовж траси М-02. Росіяни намагалися наводити тут понтонні переправи, але не мали успіху.

Після деокупації областей постало питання відновлення сполучення через Десну цією важливою трасою. Адже, за сприятливих погодних умов, довжина найближчого об’їзду складала понад 50 км., а у негоду він ставав взагалі неможливим. Цей же автошлях є край важливим для місцевих мешканців, екстрених служб та агробізнесу обох областей.

Міст було вирішено відновити за тимчасовою схемою, оскільки повне капітальне його відновлення на поточний час недоцільне з міркувань безпеки та потребує великих коштів. Мостобудівельними роботами займалися військові мостовики з Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ) Міністерства оборони України, які вже відбудували багато тимчасових мостів у звільнених Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях. Процесу відбудови усіляко сприяли Шосткинська громада Сумщини та Новгород-Сіверська громада Чернігівщини, що відзначив у своєму дописі пан Живицький.

Міст має сталево-залізобетонную прогонову будову, яка спирається на залізобетонні ригелі двохстійкових опор. Довжина зруйнованої частини склала 92 метри, оскільки саме така конструкція (сталевий каркас та проїзна залізобетонна плита) дозволяє робити більш довгі прогони та зменшити кількість опор. Роботи довелося проводити на висоті 16 метрів. Наприкінці жовтня ДССТ оприлюднила допис, де показала деякі моменти монтажу тимчасових прогонів.

Оскільки для нової прогонової будови використовуються коротші інвентарні (багаторазового використання) сталеві конструкції, то для відновлення сполучення між вцілілими частинами мосту довелося встановити п’ять тимчасових опор для шести прогонових конструкцій. Нова конструкція вужча за проїзний габарит старого мосту. Тому вантажний рух мостом можливий лише у реверсному режимі. Проїзна частина нового мосту залізобетонна без додаткового покриття. Тротуарна – дерев’яна і влаштована лише з одного боку. Встановлені відбійник та перильна огорожа.

З нещодавніх новин з Сумщини на нашому сайті: капітально відбудований міст біля Лебедина, відновили зруйнований міст в Охтирському районі, відкритий рух тимчасовим мостом між Охтиркою та Тростянцем, ремонтували місцеву дорогу від Конотопа до Присейм’я, в Конотопському районі відкрито перший відбудований міст в області. ДП “Дороги Сумщини” організовує багато ремонтів місцевих доріг та комунальних вулиць у містах області, зокрема продовжується ремонт 27-кілометрового об’їзду зруйнованого мосту через Сейм на трасі Р-44.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар