Куземин, Охтирський район, Сумська область

Військові мостовики з Державної спеціальної служби транспорту МО України завершили ремонт 166-метрового мосту через річку Ворскла на околиці с.Куземин в Охтирському районі Сумщини. Міст розташований на територіальній дорозі ♦ Т-19-28 “Н-12 – Лутище – Куземин”. Про це повідомили у своїх дописах “Укравтодор” та очільник Сумської ОВА Дмитро Живицький.

Міст в Куземині був побудований у 1991 році. Дорога Т-19-28 – це єдиний короткий пристойний шлях від села до районного центра, – через трасу Н-12. Є ще кілька місцевих доріг, що ведуть на Полтавщину до Більська та в бік дороги Т-17-05, але вони всі потребують ремонту та важкопроїзні. До того ж, вони суттєво збільшують шлях. Таким чином, коли під час бойових дій міст було зруйновано, місцеві мешканці опинилися в дуже складній ситуації.

Міст має прогонову будову, складену з пустотних балкоплит, які вкладені на монолітні опори. Коли у березні 2022 року треба було зупитини просуваня ворожих російських військ в бік Охтирки, одна з опор була підірвана і два прогони мосту впали. Військові відновили зруйновану опору та встановили нові балки, забетонували розвантажувальну плиту, відновили консольно-тротуарні блоки з інтегрованим залізобетонним колесовідбійником та перильну огорожу. Покриття мосту поки що цементобетонне. Дозволена вага транспортного засобу на цьому мості – 40 тонн.

У відбудові брали участь підрядники “Укравтодору”, які забезпечували технологічні майданчики та шляхи, а також займалися під’їздами до мосту. Також, за словами Дмитра Живицького, велику допомогу надали місцевий бізнес, аграрні підприємства, фермерські господарства і жителі навколишніх громад. Їх зусиллями було зібрано понад 800 тис. грн. на відновлення мостового переходу. Міст є важливим не лише для пересічних мешканців, але й для місцевого агробізнесу Сумщини та Полтавщини.

6 жовтня 2022 року відбулося символічне відкриття новобудови і майже одразу після цього нею пустили транспорт. В урочистому заході взяли участь керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький, командир шляхо-відновлювального полку Олександр Позовний, особовий склад підрозділу, керівникі територіальних громад та місцевого агробізнесу.

За інформацією “Укравтодору, на державних дорогах Сумщини під час російської навали було зруйновано десять мостів та шляхопроводів, а включно з місцевими дорогами, – руйнувань зазнали 15 штучних споруд.

З нещодавніх новин з Сумщини на нашому сайті: міст, що відновлюють біля Лебедина, почали асфальтувати, відкритий рух тимчасовим мостом між Охрикою та Тростянцем, ремонтували місцеву дорогу від Конотопа до Присейм’я, в Конотопському районі відкрито перший відбудований міст в області. ДП “Дороги Сумщини” організовує багато ремонтів місцевих доріг та комунальних вулиць у містах області, зокрема продовжується ремонт 27-кілометрового об’їзду зруйнованого мосту через Сейм на трасі Р-44. А між Охтиркою та Тростянцем біля Климентова військові побудували тимчасовий міст через Ворсклу.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар