Чумакове-Буринь-Зарічне-Путивль, Конотопський район, Сумська область

Компанія “Автомагістраль-Південь” оприлюднила інформацію про завершення основних робіт на двох ділянках 27-кілометрового об’їзду зруйнованого мосту через річку Сейм. Міст розташований на дорозі ♦ Р-44 “Суми – Путивль – Глухів”. Проїзд ним неможливий і відновлювати його найближчим часом не планують з міркувань безпеки. Обхід здійснюється частково територіальною дорогою ♦ Т-19-10 “Конотоп – Буринь – Чумакове” і потім транспорт спрямовують на місцеві дороги.

В цілому працівники “Автомагістраль-Південь” опрацювали частину обходу протяжністю 5 км. Раніше я вам розповідав про ремонт ділянки в 2,7 км. “Чумакове-Буринь” на дорозі Т-19-10, яку компанія ремонтувала на субпідряді у ДП “Сумський облавтодор” на замовлення Служби автомобільних доріг у Сумській області. А також про початок робіт на 2,3-кілометровій ділянці місцевої дороги О 190205 “Буринь-Зарічне” в напрямку Путивля. Цю частину роботи автомагістралівці роблять на субпідряді у ТОВ “Бахмачгазбудсервіс” на замовлення ДП “Дороги Сумщини”.

Нажаль, поки що інших офіційних повідомлень, які б конкретизували інформацію щодо продовження ремонту цього об’їзду не було. Тож, ми не знаємо, як він буде ремонтуватися далі. Точніше, ми маємо дві новини від замовника робіт по місцевих дорогах про ремонт власними силами ТОВ “Бахмачгазбудсервіс” комунальної ділянки дороги у місті Путивль, де закінчується об’їзний шлях. А також про початок ремонту другої ділянки місцевої дороги О 190205. З цього можна зробити висновок, що об’їзд намагатимуться відремонтувати повністю. Але, як я вже зазначив, жодної конкретики стосовно протяжності цих двох нових ділянок і точного місця їх розташування ми, поки що, не маємо.

Як повідомлялося раніше, на дорозі Т-19-10 всі роботи зроблені повністю. На першій ділянці О 190205 також заасфальтовано основний проїзд. Зараз триває процес планування та підсипки узбіч. Судячи з останної публікації від ДП “Дороги Сумщини”, на всіх трьох ділянках, тобто на одній державній та двох місцевих, дорожники виконували однакові роботи. Фрезою знімали шар старого асфальтобетону, готували подушку з додаванням ЩПС “С-7” та вкладали вирівнюючий шар дрібнозернистого асфальтобетону на основі модифікованих бітумних сумішей, які значно підвищують якість дорожнього покриття і, відповідно, – термін його експлуатації. Такий великий обсяг робіт обумовлений тим, що зазначені дороги і раніше перебували у аварійному стані. А з початку активного їхнього використання у якості об’їзду, транзитний транспорт протягом кількох місяців зруйнував їх повністю.

В той же час, у Путивлі обмежилися ямковим ремонтом, оскільки стан дороги там кращий. Всі роботи від Бурині до виходу об’їзду знов на Р-44 проводяться під технічним наглядом фахівців замовника.

Попередні новини з Сумщини на нашому сайті стосувалися також мостів: між Охтиркою та Тростянцем триває будівництво тимчасового мосту через Ворсклу, поблизу Лебедина відновлюють великий міст через річку Псел, а на дорозі Р-60 біля Конотопу міст вже відновлено.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці компанія “Автомагістраль-Південь”:

На Сумщині фінішує ремонт мережі об’їзних доріг навколо мосту через річку Сейм в Чумаково.

Вчора завершені асфальтобетонні роботи. Залишились лише планування та підсипка узбіччя.
Міст повністю зруйнований російськими військами під час деокупації області. Об’їзний маршрут місцевими дорогами складає приблизно 27 кілометрів. Увесь потік транзитного транспорту з траси Т-19-10 (Конотоп-Буринь-Чумакове) рухається саме цим шляхом.
⚠️ Місцева мережа майже не витримувала навантаження, покриття швидко руйнувалось. Ще до війни передбачалось провести капітальний ремонт об’їзду, після чого перейти до капітального ремонту мосту через Сейм загальною довжиною 250 метрів. Але почалась війна.
✅ Роботи з ремонту об’їзного маршруту почались у середині червня. Це фрезерування, виправлення профілю з додаванням нового матеріалу (ЩПС) та влаштування шару дрібнозернистого асфальтобетону.
1️⃣ Протяжність першої ділянки ремонту 2,7 км.
2️⃣ Протяжність другої 2,3 км.
Водночас на інших об’єктах роботи на Сумщині продовжуються.
❗️ Загалом в регіоні знищено 5 мостів на дорогах державного значення. Замість одного з них побудована тимчасова конструкція – наші бригади влаштовують під’їзди до переправи з двох шарів ЩПС.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар