Буринь-Зарічне, Конотопський район, Сумська область

Ми продовжуємо слідкувати за новинами щодо ремонту об’їздних шляхів навколо зруйнованого мосту через річку Сейм на дорозі ♦ Р-44 “Суми – Путивль – Глухів”. Нагадаю, що міст було знищено російськими загарбницькими військами під час деокупації Сумщини. Через це північні території Сумщини з квітня 2022 року залишаються відрізаними від центру області. Найближчим часом сам міст відновлюватися не буде з міркувань безпеки.

На сьогодні сполучення між Сумами та Глуховим і Шосткою стало довшим на 27 кілометрів і здійснюється об’їздними дорогами: державною територіальною ♦ Т-19-10 “Конотоп – Буринь – Чумакове”, про ремонт 2,7-кілометрової ділянки якої йшлося у попередній новині, а також – місцевими та комунальними.

Цікаві подробиці щодо стану справ з ремонтом автомобільних шляхів у цій місцевості оприлюднила у своєму FB-повідомленні компанія “Автомагістраль-Південь”. Як зазначають у компанії, на 2022-й рік планувався капітальний ремонт з перекриттям руху зазначеного 250-метрового мосту через Сейм. “Автомагістраль-Південь” мала працювати над цим проектом, але цьому завадила велика війна. А перед початком робіт на мості, планувалося капітально відремонтувати об’їзні шляхи навколо нього.

Ці роботи, нажаль, довелося виконувати вже у військовий час і в “стислому вигляді” через те, що капітальні та середні поточні ремонти в Україні призупинені. Першим етапом, як вже повідомлялося, Служба автомобільних доріг у Сумській області організувала ремонт ділянки Т-19-10 Буринь-Чумакове та невеличкого мосту на ній. Роботи завершені в липні. Тепер стартував другий етап – ремонт 2,3-кілометрової ділянки місцевої дороги О 190205 “Буринь-Зарічне”. Дороги ці і до початку війни перебували у жалюгідному стані. З початком же їхнього використання в якості постійного об’їзду жвавої траси Р-44, вони зруйнувалися вщент. Через це роботи неможливо здійснити ямковим ремонтом. Дорожникам доводиться повністю зфрезеровувати майже знищене дорожнє полотно, основа виправляється підсипанням ЩПС (щебенево-піщаної суміші). Після цього проводиться суцільне асфальтування дрібнозернистим асфальтобетоном.

Замовником робіт на О 190205 виступає ДП “Дороги Сумщини”, яке опікується місцевими дорогами області. Фахівці підприємства також здійснюють технагляд. Генпідрядником призначено місцеве підприємство ТОВ “Бахмачгазбудсервіс”, а роботи виконують працівники “Автомагістралі-Південь”.

Три попередні новини з Сумщини на нашому сайті стосувалися також мостів: між Охтиркою та Тростянцем триває будівництво тимчасового мосту через Ворсклу, поблизу Лебедина відновлюють великий міст через річку Псел, а на дорозі Р-60 біля Конотопу міст вже відновлено.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці компанія “Автомагістраль-Південь”:

На Сумщині триває другий етап ремонту мережі об’їзних доріг навколо мосту в Чумаково через річку Сейм.

Міст повністю зруйнований російськими військами під час деокупації області.
Об’їзний маршрут місцевими дорогами складає приблизно 27 кілометрів. Увесь потік транзитного транспорту з траси Т-19-10 (Конотоп-Буринь-Чумакове) рухається саме цим шляхом, долаючи по дорозі невеличке вціліле містечко.
⚠️ Місцева мережа вже не витримує навантаження, покриття швидко руйнується. Ще до війни передбачалось провести капітальний ремонт об’їзду, після чого перейти до капітального ремонту мосту через Сейм загальною довжиною 250 метрів. Виконувати роботу мала наша компанія. Але почалась війна.
✅ Роботи з ремонту об’їзного маршруту почались у середині червня. Це фрезерування, виправлення профілю з додаванням нового матеріалу (ЩПС) та влаштування шару дрібнозернистого асфальтобетону.
1️⃣ Протяжність першої ділянки складала 2,7 км.
2️⃣ На даний час роботи виконуються вже на другій ділянці дороги місцевого значення О190205 Буринь-Зарічне довжиною 2,3 км.
?‍♂️ Одночасно наші мостобудівельники беруть участь у відновленні одного з мостів області на трасі Т-19-09. Влаштовуємо монолітну плиту товщиною 14 см, на наступному етапі передбачається влаштування тротуарних монолітних блоків, асфальтобетонного покриття товщиною 11 см та бар’єрне огородження.
❗️ Загалом на Сумщині знищено 5 мостів на дорогах державного значення. Поки що планується відновити два з них.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: