Тернопільський район, Тернопільська область

Тиждень тому я розповідав вам про те, як мостовики турецького “Онура” проводили заміну аварійних балок на одному з двох мостів через річку Золота Липа у Бережанах в межах поновленого ремонту національної траси ♦ М-30 “Стрий – Ізварине”. Як ми знаємо з багатьох об’єктів, що ведуть в Україні турецькі будівельники, робота в них завжди просувається швидко. Тому сьогодні, за повідомленням Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, вони вже бетонують розвантажувальну плиту на цьому мості.

Дорога М-30 В Бережанах перетинає річку Золота Липа двічі. На ній збудовані мости довжиною 18 та 36 метрів. На 36-метровому замінено шість балок та влаштовано армуючий каркас. На оприлюднених Службою світлинах ми бачимо процес бетонування монолітної плити прогонової будови.

Дорогу М-30 на ділянці від Івано-Франківщини до Тернополя капітально ремонтують з 2021 року в рамках програми “Велике Будівництво”. Дорогу в бік Хмельниччини було відремонтовано раніше. У 2021 році я двічі відвідав цей об’єкт. Останній відео-огляд свій тут я зафільмував у липні минулого року. Якщо ви не бачили його, то можете подивитися, що там відбувалося на той час: частина перша та частина друга.

До початку російської навали ділянка в Бережанах не була завершена, оскільки роботи тут за окремим тендером розпочалися пізніше за інші ділянки траси. Після 24 лютого роботи були призупинені і відновилися лише у листопаді 2022 року. Перші місяці війни показали, що траса М-30 стала однією з найважливіших евакуаційних та гуманітарних трас напрямку Схід – Захід України в обхід Києва. Через це вона була віднесена до об’єктів, які мають бути терміново добудовані.

З Тернопільської області в нас на сайті нещодавно були такі новини: на обході Тернолполя міняють балки на шляхопроводі, біля Чорткова заасфальтовано шляхопровід на великій розв’язці траси М-19 з в’їздом до міста, в Заліщиках нанесли нову дорожню розмітку на відремонтованій трасі М-19.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар