Чортківський район, Тернопільська область

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області повідомляє про відновлення ремонтних робіт на розв’язці-“конюшині” на обході міста Чортків міжнародною трасою ♦ М-19 “Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече”.

Траса М-19 є головною автомагістраллю Тернопільської області, що прямує на Південь, – до румунского кордону. Через це вона традиційно мала важиве значення для міжнародної товарної логістики України та як жвавий туристичний напрямок до однієї з країн ЄС. Тому протягом 2020-2021 років вона була відремонтована майже на всій її протяжності (крім комунальних ділянок у деяких населених пунктах) в рамках програми “Велике будівництво” і стала ще й однією з найкращих автомобільних доріг області від межі Рівненщини до Буковини. Більшість основних ремонтних робіт дорожники Тернопільщини, а її ремонтувала місцева дорожня компанія ТОВ “ТехноБудЦентр” (“ТБЦ”), встигли виконати до початку 2022 року. На поточний же рік планувалося завершення робіт з підвищення безпеки дорожнього руху та покращення супутньої інфраструктури.

Також наприкінці 2021 були розпочаті ремонтні роботи на прилеглих дорогах та штучних спорудах, що мають відношення до М-19. Зокрема, почали середній поточний ремонт на великій “конюшинній” розв’язці на обході міста Чортків. Під час великої війни значення траси М-19 лише зросло. Тому Служба автомобільних доріг у Тернопільській області, як замовник та балансоутримувач, шукала можливості доопрацювати всі незавершені ділянки робіт за рахунок коштів, виділених на експлуатаційне утримання. Так у жовтні з’явилася змога відновити ремонт, щоб нарешті довести Чортківську розв’язку до робочого стану. Зараз роботи на шляхопроводі розв’язки виконуються на одному проїзді без повного перекриття руху транспорту. Другий проїзд було зроблено минулоріч.

На прогоновій будові зараз підрядник проводить піскоструменеве очищення розподільчої плити проїзду та тротуарів. Під шляхопроводом бетонують конуси. Після обробки бетону на тротуарах влаштують захисне покриття. Наступним етапом буде гідроізоляція прогонової будови, після чого ній буде укладено 2 шари асфальтобетонного покриття, облаштовано тротуари з обох боків мостової споруди. Підходи до шляхопроводу також будуть переасфальтовані. Також буде встановлено бар’єрне та перильне огородження, освітлення та нанесена дорожня розмітка.

Трохи технічних деталей для поціновувачів. Шляхопровід являє собою 4-прогонову мостову споруду, що має дві устойні закриті мостовими конусами опори та три проміжні опори, що  мають, в свою чергу, по три пари розташованих V-подібно стійок, омонолічених загальними залізобетонними ригелями. Прогони складаються з пустотних мостових плит. Лівий та правий проїзди конструктивно не розділені. Тротуарні блоки монолітні з невеличкими консолями, бетонувалися на загальній розподільчій плиті. Рік побудови, нажаль, поки з’ясувати не вдалося, але, з огляду на технології та складові частини споруди, можна припустити, що вона будувалася у 1980-90-х роках. Якщо в моїх читачів є на цей рахунок більш точні відомості, прошу поділитися у коментарях.

З Тернопільської області в нас на сайті нещодавно були такі новини: в Заліщиках нанесли нову дорожню розмітку на відремонтованій трасі М-19, оновили розмітку на трасі М-30 Стрий – Ізварине”,  ремонтували дорогу Р-43 “Тернопіль – Ланівці. Раніше була новина про співпрацю Служби автомобільних доріг у Тернопільській області з місцевими громадами, яким дозволяється приймати участь у спільному фінансуванні дорожньоремонтних робіт. Зокрема, мова йшла про ремонт частини дороги М-19 в межах міста Теребовлі.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар