Чортківський район, Тернопільська область

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області повідомила про хід ремонтних робіт на розв’язці-“конюшині” на обході міста Чортків міжнародною трасою ♦ М-19 “Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече”.

Після попередньої новини від 28 жовтня, на правому проїзді шляхопроводу була влаштована гідроізоляція та вкладені два шари асфальтобетону. Продовжуються роботи з реставрації та захисту стійок та ригелів опор, і плит прогонової будови знизу. Добетоновують конуси, що захищають устойні опори мостової споруди. Також почали наносити покриття на тротуарну частину. Асфальтобетонні роботи проводить місцева дорожня компанія ТОВ “ТехноБудЦентр” (“ТБЦ”), яка ремонтувала трасу М-19 у минулому та позаминулому роках. Для завершення робіт по верхній частині шляхопроводу залишилося встановити відбійник уздовж щойно заасфальтованої сторони, доопрацювати тротуар та змонтувати опори освітлення на самому шляхопроводі. На проїжджу частину – нанести розмітку.

Траса М-19 є головною автотрасою Тернопільщини, що прямує на Південь, – до румунского кордону. Через це вона традиційно мала важиве значення для міжнародної товарної логістики України та як популярний туристичний напрямок до однієї з країн ЄС. Протягом 2020-2021 років вона була відремонтована майже на всій її протяжності (крім комунальних ділянок у деяких населених пунктах) в рамках програми “Велике будівництво”. Більшість основних ремонтних робіт дорожники встигли виконати до початку 2022 року.

Наприкінці 2021 був розпочатий середній ремонт на “конюшинній” розв’язці на обході міста Чортків. Один проїзд шляхопроводу встигли зробити минулоріч. У жовтні 2022 з’явилася змога відновити ремонт, призупинений через російську навалу. Тепер завершують роботи на другому проїзді.

Більш докладно я розповідав про цей шляхопровід у попередній новині (посилання вище).

З Тернопільської області в нас на сайті нещодавно були такі новини: в Заліщиках нанесли нову дорожню розмітку на відремонтованій трасі М-19, оновили розмітку на трасі М-30 Стрий – Ізварине”,  ремонтували дорогу Р-43 “Тернопіль – Ланівці. Раніше була новина про співпрацю Служби автомобільних доріг у Тернопільській області з місцевими громадами, яким дозволяється приймати участь у спільному фінансуванні дорожньоремонтних робіт. Зокрема, мова йшла про ремонт частини дороги М-19 в межах міста Теребовлі.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар