Тернопільський район, Тернопільська область

В рамках поновленого ремонту національної траси ♦ М-30 “Стрий – Ізварине” в Тернопільській області мостовики турецького “Онура” ремонтують два мости через річку Золота Липа у Бережанах. Про це повідомила Служба автомобільних доріг у Тернопільській області.

В Бережанах дорога М-30 перетинає річку Золота Липа двома мостами: 18 та 36 метрів довжиною. Обидва зараз капітально ремонтуються. На 36-метровому щойно замінено шість балок. Замість старих аварійних встановлюються нові п-подібні. Що цікаво: в даному випадку проектом не передбачено влаштування підфермників на ригелях опор. Балки вкладаються на гумові підкладки безпосередньо на ригелі. Після цього на старих та нових балках буде забетонована монолітна розвантажувальна плита.

Дорогу М-30 на ділянці від межі Івано-Франківщини до Тернополя почати капітально ремонтувати в рамках програми “Велике Будівництво” у 2021 році. Іншу частину тернопільського відтинку траси було відремонтовано раніше. Минулоріч я двічі побував на цій ремонтній ділянці. Останній огляд свій тут я зафільмував у липні 2021. Якщо ви раптом ще не бачили його, то можете подивитися, що там відбувалося в той час: частина перша та частина друга. Крім самої дороги ремонтувалося також кілька мостів.

До початку російської навали більшість основних робіт була вже завершена. Але, у Бережанах ділянка ще не була остаточно опрацьована, оскільки вона ремонтувалася окремим тендером і роботи розпочалися пізніше за інші відтинки траси. З початком великої війни роботи були призупинені і відновилися лише наприкінці осені 2022 року. Як показали перші місяці війни, траса М-30 стала однією з найважливіших евакуаційних та гуманітарних трас напрямку Схід – Захід України в обхід Києва. Через це вона була внесена до переліку об’єктів, на яких ремонтні роботи мають бути терміново завершені.

З Тернопільської області в нас на сайті нещодавно були такі новини: на обході Тернолполя міняють балки на шляхопроводі, біля Чорткова заасфальтовано шляхопровід на великій розв’язці траси М-19 з в’їздом до міста, в Заліщиках нанесли нову дорожню розмітку на відремонтованій трасі М-19.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар