Тернопільський район, Тернопільська область

Після нещодавньої довгоочікуваної новини про відновлення ремонту траси ♦ М-30 “Стрий – Ізварине” на прикарпатській частині дороги, Служба автомобільних доріг у Тернопільській області теж потішила нас доброю новиною: роботи відновилися і у тернопільських Бережанах.

Ремонт ділянки у Бережанах розпочався влітку минулого 2021 року. У липні того ж року я робив відео-огляд тут, тому якесь уявлення про те, що робилося в місті на на під’їздах до нього минулого літа ви можете собі скласти, переглянувши його. Далі у бік Тернополя роботи розпочалися раніше. Ну, а від Тернополя до межі Хмельницької області дорога була відремонтована у 2020-2021 роках. Всі роботи робилися в рамках програми “Велике будівництво”.

Ділянка у місті Бережани включає в себе також два мости. Оскільки минулоріч не вдалося провести до завершення всі необхідні роботи, то, з огляду на важливість траси М-30 для міжнародної та внутрішньо-української логістики, було вирішено відновити ремонт, як лише з’явилася така можливість. Всі роботи попередньо планується завершити до кінця поточного року.

Отже, що заплановано зробити найближчим часом. На першому мості:

  • шпаклювання та фарбування захисним антикорозійним покриттям під проїзною частиною;
  • розчищення підмостового русла річки.

На другому мості:

  • замінна двох балок;
  • влаштування монолітної розвантажувальної залізобетонної плити;
  • влаштування гідроізоляції;
  • асфальтування мосту двома шарами асфальтобетону;
  • монтаж перильного і бар’єрного огородження.

На самій дорозі в межах міста буде влаштований верхній шар асфальтобетону на тих ділянках, де це не встигли зробити минулого року. Роботи вже стартували. Працює турецька компанія “Onur”, яка і починала опрацьовувати цю ділянку.

Траса М-30, за своїм трасуванням, є однією з трьох (разом з М-06 та М-07) головних автотрас, які сполучають центральну та східну частини України з західною, та прямують до кордонів з ЄС. При чому, на відміну від згаданих, вона єдина веде в обхід Києва. А це дуже суттєво, з огляду на відсутність у столиці Україні об’їзної дороги. М-30 є частиною міжнародного європейського автомобільного коридору Е-50. Але, саме через незадовільний стан дороги у західних областях, – на Львівщині, Франківщині і частині Тернопільщини, – дорогу важко використовувати для україно-європейської логістики. Велика війна лише підкреслила важливість цього напрямку для міжнародної торгівлі та забезпечення України гуманітарними вантажами від європейських країн-партнерів. Отже, робота над дорогою відновлена та має бути доведена до завершення якомога швидше.

З Тернопільської області в нас на сайті нещодавно були такі новини: біля Чорткова заасфальтовано шляхопровід на великій розв’язці траси М-19 з в’їздом до міста, в Заліщиках нанесли нову дорожню розмітку на відремонтованій трасі М-19, оновили розмітку на трасі М-30 Стрий – Ізварине”,  ремонтували дорогу Р-43 “Тернопіль – Ланівці.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар