Полтавський район, Полтавська область

Протягом 2020-2022 років турецька компанія Onur, в рамках національної програми “Велике Будівництво”, ремонтувала частину міжнародної траси ♦ М-03 “Київ – Полтава – Харків – Довжанський”. Проект фінансувався Міжнародним банком реконструкції та розвитку, кредитним підрозділом Світового банку. Сьогодні компанія оприлюднила інформацію про те, що ремонтні роботи нарешті завершено.

Мова йде про загальну ділянку дороги, протяжністю 68 км., починаючи від під’їздів до міста Полтави з боку Києва і далі – до межі Харківської області. Насправді, на ній розташовано багато ремонтних дільниць і окремих об’єктів. Окремі ділянки дороги капітально ремонтувалися. Інші – реконструювалися з другої у першу категорію, тобто замість 2-3 смуг руху дорога тепер має 4 – по дві в кожному напрямку. Onur виступила тут генеральним підрядником та виконавцем земляних та дорожніх робіт. На цій же ділянці будувалися та ремонтувалися мости та шляхопроводи. На субпідряді на них працювали українські компанії: 112-й мостобудівельний загін, “КМК” та “Мостострой”, “Майстер”, “Укртрансміст” та “Волинська мостобудівельна компанія”.

Постійні глядачі мого YouTube-каналу пам’ятають, що протягом 2020-2021 років я зробив серію відео-оглядів з різних об’єктів цього масштабного ремонту. Востаннє я побував на цій частині траси М-03 в червні 2021 року і застав роботи в такому стані: частина 1 та частина 2.

На початок російської навали 24 лютого 2022 року більшість об’єктів цього будівництва була або завершена, або знаходилася на фінальній стадії. Завдяки цьому, після тимчасової призупинки робіт, восени дорога була внесена до переліку об’єктів, які мають бути завершені, і ось робота зроблена. Траса М-03 є однією з ключових трас України, а для Харкова вона стала справжньою “дорогою життя”. На сьогодні від Києва до межі Харківської області дорога має 4 смуги руху і належить до першої категорії. Виключення складає лише Полтава. Дорога тут проходить через місто. Влітку 2020 року було завершено спорудження першої черги об’їзної дороги, яка з’єднала трасу М-03 від Супрунівки з трасою М-22 в Розсошенцях. Друга черга мала би знов вийти на М-03 за Полтавою, але, нажаль, поки що будівництво її не починалося.

Ще з нещодавніх новин з Полтавщини: Агентство місцевих доріг оприлюднило рейтинг ТОП-35 територіальних громад Полтавщини, які брали участь у фінансуванні дорожних ремонтів місцевої та комунальної шляхової мережі, біля Полтави відновлювали гільзуванням старий водопропускник в бік Кременчука, в листопаді відновлені роботи з реконструкції мосту через Сулу на трасі Н-08, протягом жовтня на Полтавщині відремонтовано багато місцевих доріг, в Пирятинському районі ремонтували ділянку траси М-03, на Решетилівщині ремонтували місцеву дорогу.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар