Карпати, Вижницький район, Чернівецька область

На гірській дорозі ♦ Т-26-01 “Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська»” в Чернівецькій області розпочалася реконструкция 2-кілометрової ділянки дороги з під’їздом до КПП «Шепіт – Ізвоареле Сучевей». Про це повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області. Про наміри реконструювати цей відтинок дороги Служба оголошувала ще у липні поточного року.

Дорожники вже приступили до підготовчих робіт. Знято верхній шар ґрунту, оскільки ця ділянка мала ґрунтове покриття. Наразі розчищають дорожню смугу від чагарнику та укріплюють берег річки Сучава габіонними підпірними стінками. Після реконструкції ділянки ширина проїзної частини становитиме 6 метрів та дорога буде виконана в асфальтобетоні.

Найближчим часом планується проведення наступних робіт:

  • демонтаж існуючих водопропускних труб, габіонних конструкцій, металевого бар’єрного огородження та дерев’яних підпірних стінок;
  • влаштування водовідведення проїзної частини, заміна водопропускних труб під основою дороги;
  • ремонт двох існуючих мостових споруд;
  • влаштування нового дорожнього одягу;
  • укріплення узбіч, укосів габіонними підпірними стінками;
  • встановлення знаків для організації дорожнього руху.

Проект реконструкції також передбачає влаштування тротуарів, зупинок громадського транспорту та нового авто-павільйону.

Реконструкцію дороги проводять в межах міжнародного проекту «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт – Ізвоареле Сучевей)» в рамках Спільної операційної програми Румунія – Україна 2014-2020 рр. Румунія – одна з дружніх країн, з якою Україна має спільний кордон, і через яку під час військових дій на території України здійснюється потужний транзит товарів до країн ЄС і у зворотньому напрямку. Тому сьогодні активно, з залученням іноземних інвестицій, реконструюються та ремонтуються міжнародні пункти пропуску на межі двох країн та під’їзні дороги до них. Якщо до сусіднього МПП «Руська» дорога була більш-менш проїзною, то далі, до МПП «Шепіт», – вона була практично відсутньою. Пункт пропуску “Шепіт” не працював, як автомобільний, з 2010 року саме через відсутність нормального под’їзду до нього з українського боку.

Нагадаю, що ця дорога вже знайома постійним читачам мого сайту. Влітку в нас було кілька новин про влаштування на ній 126-метрової підпірної габіонної стінки поблизу села Руська Вижницького району. Яке, доречі, знаходиться на висоті 833 метри над рівнем моря. Частина дороги там була розмита та пошкоджена цього року під час весяної повені і дощів.

Останнім часом з Чернівецької області ми мали кілька послідовних новин про відновлений середній поточний ремонт дороги, що сплолучає Чернівці через Сторожинець з майбутнім реконструйованим пунктом пропуску “Красноїльськ”, який розташований теж на румунському кордоні. І, зокрема, про роботи на двох мостах на цій дорозі. Також повідомлялося про реконструкцію ще одного пункту пропуску – «Дяківці» біля МПП «Порубне».

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар