Карпати, Чернівецька область

На гірській дорозі ♦ Т-26-01 “Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська»” в Чернівецькій області тривають роботи з аварійно-відновлювального берегоукріплення річки Сучава та спорудження 126-метрової підпірної стінки, що має захистити територіальний автошлях від підмиву.

Роботи тривають з червня 2022 року. На початок липня на березі річки були викладені 118 погонних метрів габіонних матів та встановлені 158 габіонних ящиків. На сьогодні матів вкладено вже 68, а кількість ящиків збільшилася до 251. Ділянка аварійних робіт знаходиться на 139-му кілометрі дороги поблизу села Руська Вижницького району на висоті 833 метри над рівнем моря. Її довжина складає 300 метрів.

Дорога Т-26-01 проходить частково уздовж румунського кордону та прямує до КПП «Руська». Її частина була розмита та пошкоджена цього року під час весяної повені і дощів. Через це пересування дорогою стало утрудненим та небезпечним.

Замість старих частково зруйнованих за багато років експлуатації підпірних стінок під дорогою зводять нову протяжністю 126 метрів та висотою у 4,5 метри. Габіони тут вкладаються рядами: від 5-ти до 8-ми. Це робиться таким чином, щоб верхівка стіни була в рівень із дорогою.

Оскільки, як я вже зазначив, частина дороги була змита річкою разом з грунтовим виступом, яким вона проходила, то стінку будують на деякому віддаленні від залишків земплолотна. Щоб заповнити цей проміжок, дорожники зводять ще й армоґрунтову стінку, яка відновить зруйновану частину виступу і не дозволить йому руйнуватися знову. Роботи проводить підрядна організація – ДП “Чернівецький облавтодор” на замовлення Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області.

На поточний момент на цьому відтинку дороги введено обмеження руху для транспортних засобів загальною масою понад 5 тонн. Сполучення села Руська з районним центром Вижниця та смт. Путила для інших учасників руху здійснюється шляхом об’їзду такими автошляхами:

  • Т-26-09/Р-62/ – Долішній Шепіт – КПП «Руська»;
  • Р-62 Криворівня – Усть-Путила – Старі Кути – Вижниця – Сторожинець – Чернівці;
  • Т-26-01 Вашківці – Путила – КПП «Руська» та у зворотному напрямку.

В серпні, нажаль, новин з Чернівецької області ми не мали, а у липні, крім зазначених робіт, я розповідав про регулярне “Велике Прибирання” під’їздів та території ПКПП “Порубне” на трасі М-19, а також про наміри у майбутньому здійснити капітальний ремонт 2-кілометрової ділянки тієї ж таки дороги Т-26-01 для покращення під’їзду до МКПП “Руська” та “Шепіт”.

Про цю новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області:

На гірській дорозі Буковини будуємо 126-ти метрову підпірну стінку: що вже зроблено

? У селі Руська Вижницького району укріплюємо гірську дорогу підпірною стінкою з габіонів. Штучну споруду облаштовуємо на відрізку, де дорога прокладена вздовж річки Сучава. Йдеться про ділянку дорогу Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила – КПП «Руська», км 138+130 – км 138+430. Аварійно-відновлювальні роботи виконуються на місці, де було пошкоджено берегоукріплення.
? Конструкцію зводять на висоті 833 м над рівнем моря. Загальна протяжність укріплювальної споруди – 126 метрів, а висота стінки сягатиме 4,5 метрів Дорожники вже звели 62 габіонних матраци та 251 ящик. Роботи продовжуються.
?‍♂️ Щоб заповнити проміжок між самим схилом автошляху та габіонами, дорожники зводять ще й армоґрунтову стінку. Ці роботи виконуються, аби штучна споруда була на одному рівні з гірською дорогою.
Підрядна організація – ДП “Чернівецький облавтодор”.
Усі ремонтні роботи виконуються в рамках експлуатаційного утримання, як аварійно-відновлювальні.
☝ Нагадуємо, на цьому відрізку автошляху введено обмеження руху для транспортних засобів загальною масою понад 5 тонн. Встановлені відповідні дорожні знаки.
? Сполучення села Руська з районним центром Вижниця та смт. Путила для інших учасників руху здійснюється шляхом об’їзду такими автошляхами:
◼Т-26-09/Р-62/ – Долішній Шепіт – КПП «Руська»;
◼Р-62 Криворівня – Усть-Путила – Старі Кути – Вижниця – Сторожинець – Чернівці;
◼Т-26-01 Вашківці – Путила – КПП «Руська» та у зворотному напрямку.
Радимо учасникам дорожнього руху враховувати дану інформацію при плануванні своїх маршрутів та просимо вибачення за тимчасові незручності.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: