Глобине, Кременчуцький район, Полтавська область

Мапа автодоріг навколо м.ГлобиногоІ знов до нас дішла приємна новина з Полтавщини, що стосується догляду за місцевими та комунальними дорогами. Чому саме вона важлива сьогодні? Тому, що навіть у військовий час і держава, і місцеві громади, не лише працюють на оброну країни (“Все для перемоги!”), але не забувають і про звичайних мешканців, які живуть у містах та селах, користуються вулицями та дорогами, потребують забезпечення всім необхідним.

Отже, Агентство місцевих доріг (АМД) Полтавської області повідомляє, що у місті Глобине Кременчуцького району, що є адміністративним центром однойменної міської громади, проводиться у межах експлуатаційного утримання, ремонт вулиці Центральна. Сама вулиця є комунальною дорогою і знаходиться на балансі громади. Але, громада вирішила, згідно відповідного договору, залучити АМД у якості замовника для організації ремонтних робіт. Адже це – спецалізоване агентство, що розуміється на обслуговуванні місцевих доріг в області, має базу перевірених підрядників, сертифікованих інженерів, які можуть забезпечити належний технічний нагляд, кошторисників, відділ експлуатації та необхідний організаційний досвід.

Наразі ремонтується ділянка вулиці Центральна протяжністю 340 м. Роботи виконує місцевий кременчуцький підрядник – ПП “Дорсервіс КПК”. Це підриємство добре зарекомендувало себе в області, виконуючи великі обсяги робіт на місцевих дорогах Полтавщини. Ремонт розпочався 11 липня цього року з суцільного фрезерування пошкодженої ділянки дорожнього покриття вулиці. Станом на вчора, 18 липня, основний обсяг робіт виконаний в межах наявного фінансування. А фінансує ремонтні роботи міська територіальна громада. Вона ж самостійно визначала ділянки вулиці, які треба було опрацювати.

Перелік робіт:

  • холодне фрезерування,
  • обеспилювання,
  • розлив в’яжучих матеріалів,
  • влаштування верхнього вирівнюючого шару гарячої асфальтобетонної суміші.

Після завершення основного запланованого обсягу робіт на найбільш проблемній ділянці, в межах залишків виділених коштів буде виконано ямковий ремонт на суміжних ділянках вулиці.

Територіальні дороги, що вели до м.Глобине до 2018 р. Але Google не знає про зміниКоли готував для вас цю новину, то з’ясував і дещо цікаве. У минулій новині про ремонти полтавських місцевих шляхів я дещо описав вам ситуацію, яка існує в Україні з дуже складним та заплутаним підпорядкуванням доріг. Якщо ви подивитеся на Google-мапу, то побачите, що через Глобине проходила територіальна дорога Т-17-21, частиною якої була вулиця Центральна, а також – Т-17-17. Тобто, теоретично ці дороги та вулицю мала ремонтувати обласна САД. Але… Як виявилося, сьогодня цих доріг вже не існує. У 2018-му році, під виглядом “децентралізації”, майже всі територіальні дороги Полтавської області були позбавлені статусу державних, переведені у місцеві дороги загального користування та передані на баланси обласної влади та місцевих громад.

Тобто, замість наведення ладу у дорожьому господарстві, навпаки вирішили все заплутати ще більше. Якщо раніше держава відповідала за стан цих доріг та, за рахунок державних коштів, здійснювалося їхнє обслуговування та ремонти, то теперь дороги мають ремонтувати да доглядати за ними самі місцеві громади та обласна влада. Саме так вулиця Центральна стала комунальною, а замість зазначених доріг “Т” на мапі з’явилися О-1703038 “Глобине – Горби – Бугаївка”, вулиці комунальної власності м.Глобине та дорога О-1703036 “Глобине – Троїцьке – Манжелія – Піски – Козельщина”. Тому містянам доводиться самим ремонтувати свої вулиці, а дороги між населеними пунктами фінансує область через АМД.

Також сьогодні з’явилася новина про те, що у Глобиному асфальтують ще одну вулицю: Виноградну. Нажаль, докладної інформації та світлин про це я не маю, а відео процесу можна подивитися у нашій FB-групі: я зробив там перепост публікації заступника міського голови Глобиного Олександра Кочерги.

Ще з липневих новин з Полтавщини: минулого тижня була новина про ремонт 7-ми місцевих доріг навколо Миргорода, на початку місяця повідомлялося про роботи з відновлення системи водовідведення на державній дорозі Р-11 біля Карлівки.

Новину повідомило на своїй FB-сторінці Агентство місцевих доріг Полтавської області:

Місто Глобине, вулиця Центральна. Ремонт комунальної дороги – приклад плідної співпраці Агентства з Глобинська міська територіальна громада та Станіславом Джусем.

? Громада визначила Агентство місцевих доріг замовником робіт. Один із найпотужніших підрядників Агентства виконує роботи, які здійснюються за технічного супроводу та під пильним контролем наших фахівців.
? Об’єднані заради Перемоги ??.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар