Ірпінь, Київська область

Ірпінь – Місто-Герой, яке було частково захоплене російськими загарбниками у лютомі-березні 2022 року, але продовжувало героїчно боронити Київ. Місто, яке справедливо вважалося перлиною Київщини і в якому мріяла оселитися значна частина втомлених столицею киян, зазнало жорстоких руйнувань через ворожу навалу. Навіть після вигнання російської орди з Києвщини ірпінці продовжували страждати. В місті не було електрики через знищені електропідстанції та понівечені вуличні кабелі та дроти. Мобільний зв’язок та інтернет залишився лише у окремих районах. Навколо міста були зруйновані або пошкоджені всі мости, що єднали його зі столицею та навколишніми населеними пунктами.

Але, найстрашніше, що може трапитися з мешканцями багатоповерхівок – це відсутність водопостачання та каналізації. Ворожими обстрілами в місті були пошкоджені всі інженерні мережі, пов’язані з водою та водовідведенням. А господарство КП “Ірпіньводоканалу” було вщент знищене разом з адміністративними будівлями, технікою та майстернями, – російськими варварами, що “квартирували” на його базі. Всі руйнування, що зазнало місто та, зокрема, ірпіньський водоканал, я показував у своєму квітневому огляді, який наразі доступний на моєму каналі.

Одразу ж після звільнення Києвщини від російських загарбників, розпочалися відновлювальні роботи у місті та на його околицях. Побудували тимчасовий переїзд через річку Ірпінь в Романівці. І там же почали прокладати водоводи з Києва, щоб якомога швидже забезпечити місто водою. Це я також показував у своєму огляді. І навіть зафільмував для вас процес асфальтування переправи. Оскільки матеріальної бази КП “Ірпіньводоканал” більше не існувало, то на допомогу його осиротілим співробітникам прийшли їхні колеги з водоканалів Києва та інших міст Київщини. І навіть з інших областей України. Також долучилися і українські та іноземні меценати. Зокрема, значну суму на відновлення мереж водопостачання в Ірпені надав Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

І от зараз та сама организація допомагає відновлювати систему каналізації міста. За його фінансової участі по вулиці Соборній перекладається колектор діаметром 1000 мм., який був розгерметизований та частково зруйнований під час бойових дій. Це дуже важлива каналізаційна магістраль, якою на очисні споруди ПрАТ АК “Київводоканал” транспортуються всі побутові стоки з самого Ірпеня, а також з Бучі, Ворзеля та Гостомеля.

Новину повідомив адміністратор FB-групи “Я ♥ Ірпінь” Олексій Воєводін:

За підтримки Міжнародного комітету Червоного Хреста України та підрядної організації ТОВ “ТДС Буд Інвест” розпочались роботи по перекладці каналізаційного колектору К1 діаметром 1000мм по вул. Соборній в м. Ірпінь.

«Представлений каналізаційний колектор проходить по вул. Соборній в м. Ірпінь, де велись бої. В зв’язку з високою аварійністю пошкоджених мереж через обстріли території та значними вібраціями, відбулось розгерметизування старого колектору, через який транспортуються всі каналізаційні стоки м. Ірпінь, м. Буча, смт. Ворзель та смт. Гостомель до ПрАТ АК «Київводоканал».
Сердечно дякуємо ВСІМ благодійникам за розуміння і допомогу!»,- зазначається у повідомленні комунального господарства «Ірпіньводоканал»

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар