Світлина Павла Авдокушина

Київ

У Києві поновлено роботи з капітального ремонту однієї з центральних столичних вулиць – Івана Франка. Вулиця сполучає Ярославів Вал та бульвар Тараса Шевченка, перетинаючи вулицю Богдана Хмельницького, та маючи Т-подібне перехрестя з вулицею В’ячеслава Липинського. Ремонт розпочався торік. Більшість робот була зроблена минулого року, але доасфальтування фінальним шаром асфальтобетону двох ділянок відклали на 2022-й.

Замовником капітального ремонту від київської громади виступає комунальна корпорація “Київавтодор». Генеральний підрядник та виконавець дорожних робіт – одеська група компаній “RDS” у особі свого київського підрозділу – компанії “Київшляхбуд”. Слід зазначити, що мої постійні глядачі неодноразово бачили на моєму каналі роботу “RDS/Київшляхбуд” у Києві. Компанія робила ремонти на Пейзажній алеї, на вулицях Пушкінській, Покровській, Борщагівській, Гузара, асфальтувала шляхопроводи на Почайні та Борщагівський. Та приводила до ладу багато інших міських вулиць. Ну, а, власне, група “RDS” входить до складу лідерів дорожньобудівельної галузі України. Їхню роботу я показував у багатьох областях нашої держави.

До капітального ремонту вул.Франка залучалися субпідрядні компанії на окремі роботи. Так, ще одна наша знайома мостобудівельна фірма “Укртрансміст” ремонтувала сходи на розі вулиці Липинського та зводила там же  підпірні стінки.

Під час ремонту вулиця набула сучасного затишного красивого європейського вигляду. На ній була перероблена зливова каналізація, замінена дорожня основа та 2- і 3-шарове покриття, система освітлення зроблена на основі світлодиодних світильників, поновлені бордюри з природнього каменю, тротуари забруковані ФЕМ “Старе місто”, влаштовані велодоріжки та підземні смітєзбірники. Дуже гарно виконане озеленення. Перебудовані пішохідні сходи на Ярославів Вал та сходи з Липинського. Облаштовані перильні огорожі тощо.

Планувалося, що навесні 2022-го року будуть заасфальтовані фінальним шаром дрібнозернистого асфальтобетону дві ділянки вулиці і дороблені деякі оздоблювальні роботи. Нажаль, через вторгнення російських загарбників в Україну, ці роботи довелося відкласти. На щастя – не надовго.

Сьогодні, 16 липня, дорожники “Київшляхбуду” заасфальтували першу з двох залишкових ділянок: відтинок між вул.Богдана Хмельницького та бул.Тараса Шевченка. Протягом найближчих днів, з оглядом на погоду, мають доопрацювати останню ділянку від вулиці Липинського до Ярославового Валу. Незабаром, після закінчення робіт, на моєму каналі буде викладено відео-огляд фінального асфальтування. Ну, а підготовчі роботи до асфальтування тривали протягом останніх двох тижнів: підіймалися люки та зливові ґратки, відфрезеровувалися місця стиків нового та раніше вкладеного шарів, переуладалася частина бруківки на вул.Хмельницького. На початку минулого тижня заасфальтували частину тротуару на розі Липинського та Франка.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар