Київ

Замовник капітального ремонту столичної вулиці Івана Франка, комунальна корпорація “Київавтодор», відзвітував про 100%-ве виконання всіх запланованих робіт.

Вулиця має протяжність близько 700 метрів, розташована в самому історичному центрі Києва і востаннє капітально ремонтувалася ще у 1975-му році. Тобто, вона служила киянам без серйозного оновлення без малого пів століття!

Більшу частину робіт дорожники з київської компанії “Київшляхбуд”, яка є підрозділом відомої одеської групи компаній “RDS”, виконали минулого року. Якби це не встигли зробити до початку повномасштабної військової агресії росії проти України, то ремонт цієї вулиці відклався б на невизначений термін. Адже, під час війни, капітальні ремонти в Україні призупинені. Але, оскільки відсоток готовності вулиці був дуже високим, а недороблене було лише фінальне асфальтування на двох ділянках та деякі дрібні роботи, то київська влада знайшла можливости профінансувати завершення ремонтних робіт за рахунок коштів на експлуатаційне утримання доріг.

Не на часі?

Оскільки мені час від часу залишають коментарі до моїх новин у FB та на каналі стосовно того, що робити ремонти доріг під час війни – “не на часі”, то вважаю за необхідне зауважити. В даному випадку у 2021-му році асфальтування було виконане лише проміжним шаром асфальтобетону, який не призначений для довготривалої експлуатації без накриття його фінальним шаром. В Україні останніми роками склалася практика залишати фінальне асфальтування на наступний рік. Офійційна причина: щоб дорога “вистоялася”. Тобто, якщо є якісь огріхи, припущені при виконанні робіт, – то щоб вони себе проявили і були ліквідовані підрядником, після чого “набіло” було виконане фінальне асфальтування. Така причина відповідає дійсності, але є і ще одна не менш важлива: дорожніх ремонтів в країні виконується дуже багато і грошей на всі одночасно не вистачає. Вищеописана ж тактика дозволяє паралельно робити кілька подібних перехідних об’єктів.

Але, якщо технологія припускає, що два шари асфальтобетону можуть експлуатуватися протягом зими, то наступної зими вони ймовірно не “переживуть”. Тобто, якщо не закрити проміжний шар покриття протягом року, то потім доведеться витрачати зайві гроші, щоб ліквідувати руйнування, яким можна було б запобігти. Саме тому, навіть у війну ці роботи бажано робити. Інакше потім доведеться заплатити більше. Доречі, з тієї ж самої причини треба у військовий час робити ямкові ремонти та герметизувати тріщини на дорогах. Це не лише підвищує безпеку руху та економить водіям гроші на ремонти ходової частини, але й дозволяє на довше зберегти дорогу до початку дороговартісного ремонту.

Що зроблено?

Те, як завершували асфальтування вулиці Франка у липні, я вам показував у всіх подробицях. Як уточнив “Київавтодор”, для влаштування фінального покриття використаний поліпшений модифікований асфальтобетон (не ЩМА). Пішоходам на вулиці тепер набагато комфортніше, ніж водіям: загальна площа оновлених пішохідних доріжок складає 5800 м2, що майже удвічі більше, ніж площа проїжджої частини. На пішохідних переходах з’явились “антикишені”, які розширюють тротуар і не дають водіям “вискакувати” та “заскакувати” на вулицю на швидкості. Проти любителів паркуватися на тротуарах встановили близько 500 антипаркувальних стовпчиків.

Порадуватися результатам ремонту можуть і велосипедисти. Для них між вулицею В’ячеслава Липинського і бульваром Тараса Шевченка обладнано двосторонню велодоріжку. Вона поєднується із велосмугою на вулиці Липинського (заїзд до велотреку) та суміщеною смугою для руху громадського транспорту і велосипедистів на бульварі Шевченка. А коли буде можливо виконати запланований капітальний ремонт вулиці Богдана Хмельницького, то велодоріжки з Франка з’єднають з доріжками на ній. Також на вулиці встановили 11 пристосувань для велопарковки затвердженого формату. Я вам показував всю цю красу у своєму відео-огляді.

Трохи про інклюзивність

Для людей з інвалідністю та батьків із дитячими візками збудовано пандус на перетині вулиць Франка та Липинського. Для людей слабозорих на тротуарах вставили тактильні плитку та напрямні. В розмітці пішохідних переходів використали яскраві смуги-орієнтири (згідно з новим ДСТУ). Також на всіх переходах є пониження рівня хідників.

Про красу та зручність

На найкрутішій ділянці від вулиці Липинського до Ярославового Валу оновили та розширили сходи з обох боків вулиці. В нових перилах розмістили світлодіодні стрічки, що дають красиве світло у нічну пору. На всій протяжності вулиці оновлено газони та клумби. Висаджено близько 30 дорослих платанів. Вся вулиця добре освітлена LED-ліхтарями, для яких встановили 21 опору. Підпірні стінки по боках від сходів облицювали природнім каменем. Також зробили нову підпірну стінку з аналогічним облицюванням на розі з вулицею Липинського. Там теж побудовані нові сходи.

З малопомітного

На першому етапі ремонту, у минулому році,  влаштовано 200 погонних метрів нової теплової мережі, 200 метрів нового каналізаційного колектору, реконструйовано систему дощової каналізації.

Додам від себе

Кілька днів тому особисто перевірив шикарний вигляд нічних сходів з Яровлавового Валу з декоративною підсвіткою. Як то кажуть, виглядяє “не гірше, ніж у Парижі та Лондоні”. А я б сказав, що навіть краще. Також “проінспектував” нову дорожню розмітку, якої ще не бачив та вам не показував. Все в порядку, вулицю можна вважати завершеною.

Наразі зараз у Києві місцево ремонтується бруківка на вулиці Шовковичній, ремонтується Дегтярівський шляхопровід, капітально ремонтується вул.Ентузіастів на Русанівці, майже завершився ремонт вулиці Льва Толстого та перекладають бруківку на Подільському узвозі.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці комунальна корпорація “Київавтодор»:

Нове асфальтове покриття, бруківка на тротуарах і велодоріжки: на вулиці Івана Франка закінчили капітальний ремонт

На вулиці Івана Франка виконано весь запланований обсяг робіт. Основну частину ремонту виконали минулого року. А цьогоріч на ділянках між вулицею Богдана Хмельницького і бульваром Тараса Шевченка, а також від вулиці В’ячеслава Липинського до вулиці Ярославів Вал влаштували верхній шар покриття. Використали поліпшений модифікований асфальтобетон. Протяжність вулиці – близько 700 м.
Після ремонту вулиця стала зручнішою й безпечнішою для пішоходів – на всій протяжності оновили тротуари. Загальна площа оновлених пішохідних доріжок – 5800 кв. м, що майже удвічі більше, ніж площа проїжджої частини. На пішохідних переходах з’явились антикишені, які розширяють тротуар, а щоб водії не паркували авто на тротуарах, встановили близько 500 стовпчиків.
Для людей з інвалідністю, батьків із дитячими візками збудовано пандус на перетині вулиць Івана Франка і В’ячеслава Липинського. Для людей із порушеннями зору на тротуарах вставили тактильну плитку і тактильні напрямні. А в розмітці пішохідних переходів використали яскраві смуги-орієнтири (згідно з новим ДСТУ).
Крім того, вулиця стала «дружньою» до велосипедистів. Між вулицею В’ячеслава Липинського і бульваром Тараса Шевченка зв’язалась двостороння велодоріжка. Вона поєднується із велосмугою на вулиці В’ячеслава Липинського (заїзд до велотреку), суміщеною смугою для руху громадського транспорту і велосипедистів на бульварі Тараса Шевченка, а згодом – із велодоріжками на вулиці Богдана Хмельницького (їх облаштують під час капітального ремонту вулиці). Для зручності велосипедистів на вулиці встановили 11 велопарковок затвердженого формату.
У рамках ремонту оновили сходи до вулиці Ярославів Вал. Завдяки декоративній підсвітці, яка прихована у поручнях, сходи добре освітлюються і стали місцем прогулянок вечірнім Києвом.
Варто зазначити, що під час перших етапів ремонту влаштовано 200 м нової тепломережі, 200 м нового каналізаційного колектору, реконструйовано систему дощової каналізації, встановлено 21 опору освітлення з енергоощадними LED-ліхтарями.
На всій протяжності вулиці оновлено газони і висаджено близько 30 дорослих платанів.
Капітальний ремонт вул. Івана Франка виконали вперше з 1975 року.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар