Львівська область

Автодорога Т-14-18 "Нижанковичі – Стрий" © GoogleЗа повідомленням компанії “Автомагістраль-Південь” в поточний час дорожники компанії проводять ямкові ремонти на автомобільній дорозі територіального значення ♦ Т-14-18 “Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий”. Дорога має протяжність 97 кілометрів, сполучає три райони Львівської області та прямує до україно-польського кордону. Деякі ділянки цієї дороги капітально ремонтувалися восени 2021 року в межах національної програми “Велике Будівництво”. На цей рік було заплановано продовження її ремонту, але цьому стала на заваді повномасштабна військова агресія росії проти України.

Через локальні руйнуваня основи дорожнього покриття та рух важкого вантажного транспорту, на дорозі утворилася значна колійність. Напливи асфальтобетону місцями досягали 15-20 сантиметрів заввишки . При наїзді на таку перешкоду на високій швидкості автомобіль може викинути з дороги. А для автівок з низьким кліренсом це небезпечно через можливе пошкодження картеру двигуна та коробки передач.

Ремонт відбувається за принципом картування, тобто переасфальтовуються найбільш пошкоджені відтинки дороги. Щоб запобігли повторному утворенню “колій”, дорожники не лише вирізають та замінюють верхній шар асфальтобетону, а й влаштовують новий шар основи з ЩПС (щебенево-піщаної суміші), що ущільнюється котком.

Перед дорогою Т-14-18 компанія ремонтувала ділянку траси  Н-10 “ЛьвівІвано-Франківськ” на території Львівщини. Там довелося бетонувати нові перехідні плити перед заїздом на міст.

Загалом протягом 2022 року “Автомагістраль-Південь” контролювала стан та усувала проблемні місця та пошкодження 560 кілометрів доріг Львівської області, на які має підряди на їхнє експлуатаційне утримання.

Попередні новини зі Львівщини на нашому сайті в нас стосувалися переважно реконструкції МПП “Краковець-Корчова” в межах проекту “Відкритий кордон”. Також було повідомлення з Самбору, де нарешті ввели в експлуатацію після капітального ремонту ділянку обходу міста.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар