Надвірнянський район, Івано-Франківська область

У Надвірнянському районі Івано-Франківщини, в межах експлуатаційного утримання державних доріг,  фахівці місцевої компанії “ПБС” виконують відновлення мосту на регіональній дорозі ♦ Р-24 “Татарів – Кам’янець-Подільський”. Про це повідомляє на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області.

Дорога Р-24 має протяжність 168 кілометрів у межах Прикарпаття. З них майже 100 кілометрів, від Татарова до Стопчатова, – проходить Карпатами. Протягом останніх років ця дорога ремонтується ділянками. В 2022-2023 роках в планах обласної САД було остаточно відремонтувати її, оскільки ця автодорога відіграє важливу роль у логістиці гірської частини області, а також сполучає Прикарпаття з сусідньою Тернопільщиною та Хмельниччиною. При цьому в народі її називають альтернативним шляхом до Буковелю. На моему каналі я кілька разів показував вам ремонтні роботи та стан самої дороги. Зокрема, навесні 2021 року ми з моїми глядачами відвідували Стопчатів, де ремонтувався міст. А влітку того ж року – подорожували з Коломиї до Косіва, через той таки ж Стопчатів.

Точну локацію робіт Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області не зазначає, але Google підказує там, що у Надвірнянському районі є лише три мости, якими Р-24 переходить через Прут. Два з них знаходяться у “дикій” місцевості і, судячи з оприлюдненої свтлини, не є тим, про який йдеться у новині. Третій знаходиться у Ворохті. Сервіс Google Street View підтверджує, що міст знаходиться там. Думаю, вам буде цікаво, як цей міст виглядав раніше, до ремонту? Завдяки Google Street View маємо таку можливість подивитися на це. У 2015-му році міст був у дуже поганому стані. У 2020-му, бачимо, що його трохи підремонтували. Зараз ремонт продовжується, вже як частина комплексу робіт з експлуатаційного утримання.

САД доповідає, що на мості робляться наступні роботи:

  • влаштовують нові тротуари;
  • встановлюють нове бар’єрне та перильне огородження;
  • ремонтують кам’яні опори та відкрилки мосту;
  • частково ремонтують гідроізоляцію прогонової будови;
  • частково асфальтують проїзну частину мосту.

З нещодавніх новин з Франківщини на нашому сайті: відремонтована ділянка дороги Р-20 від Тлумача до Озерян.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар