Чернігівській район, Чернігівська область

На цьому тижні на місцевій дорозі у селі Старий Білоус відкрито рух тимчасовим мостом через річку Білоус. Про це повідомив очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. Це вже другий (з трьох) подібний міст на місцевих та комунальних дорогах області та один з шести тимчасових легкозбірних мостів, які у 2022 році були передані Францією Чернігівщині.

Три з цих мостів, іншої конструкції виробництва французької компанії “Matière”, були надані під опіку Службі автомобільних доріг у Чернігівській області для поновлення сполучення державними дорогами. Інші три мости, конструктивно подібні до чеських, що раніше монтувалися на Київщині та Харківщині, були передані Управлінню капітального будівництва Чернігівської ОВА. Наприкінці січня 2023 року я повідомляв, що перший з них, 30-метровий, був змонтований у с.Новий Білоус неподалік Чернігова на тій самій річці.

Міст у Старому Білоусі має довжину вже 42 метри. Його прогонова будова також являє собою сталеву фермну конструкцію з дерев’яним настилом для проїзду автомобілів вагою до 18 тонн. Як і на попередньому, виокремлених пішохідних тротуарів тут немає. Так само і його ширина дозволяє рух лише однією смугою, – у реверсному режимі.

Зазначається, що міст є тимчасовим заходом, який буде слугувати місцевим мешканцям, поки не з’явиться змога відбудувати капітально зруйнований під час бойових дій міст на цьому місці.

З нещодавніх новин з Чернігівщини на нашому сайті: відновлено 400-метровий міст через Десну на кордоні з Сумщиною, частково відновлений рух одним з мостів на трасі М-01, також в області продовжують капітально відбудовуватися інші мости, на початку вересня військові мостовики капітально відбудували міст через Остер у Крутах.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар