Тернопільський та Кременецькій райони, Тернопільська область

Траса Р-43 на мапі. © GoogleУ Тернопільщині дорожніми робітниками місцевої компанії “Технобудцентр” (“ТБЦ”), на замовлення Служби автомобільних доріг у Тернопільській області, виконується ямковий ремонт регіональної державної дороги ♦ Р-43 “Тернопіль – Ланівці”.

Автодорога Р-43 має протяжність 56,2 км. та проходить від Тернополя через Збараж та Ланівці,  і доходить до траси Н-02, яка на деяких мапах все ще має старий індекс Р-32. Частина Р-43 співпадає з трасою М-19 – на ділянці від Тернополя до повороту на Чернихівці. Цей відтинок траси був відремонтований наприкінці 2020-го року в межах національної програми “Велике Будівництво”. До того його ремонт безуспішно намагалися завершити протягом попередніх 4-х років. Восени 2021 року, тобто через рік після зевершення ремонту, я проїжджав там і відмітив для себе виключний стан цієї дороги.

Також в попередні роки вже була відремонтована ділянка цієї траси у межах міста Ланівці.

На 2022-й рік було заплановано капітальній ремонт дороги Р-43 від М-19 до Н-02. Це мало б покращити короткий шлях з Києва через Житомир та Любар до Тернополя. Або з Білої Церкви та інших населених пунктів за нею, оминаючи Київ, – до обласного центру Тернопільщини. Але, через російсько-українську війну ремонтувати дорогу доводиться лише в межах експлуатаційного утримання. Пошкодження дорожнього полотна ліквідуються пневмо-струменевим методом.

А втім, галицькі дорожники не втрачають надію на скору Перемогу української армії над агресором і готові зробити повний ремонт дороги, як і було заплановано, після успішного завершення війни.

Тернопільська область нас, нажаль, мало тішить новинами. Це пов’язане з тим, що область вважається переважно благополучною відносно стану основних доріг. Тому на експлуатаційне утримання їй виділяється не дуже багато коштів. Остання новина, яку я вам оприлюднював, стосувалася співпраці Служби автомобільних доріг у Тернопільській області з місцевими громадами, яким дозволяється приймати участь у спільному фінансуванні дорожньоремонтних робіт. Зокрема, мова йшла про ремонт частини дороги М-19 в межах міста Теребовлі.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Тернопільській області:

Забезпечуємо проїзд дорогами області

У межах експлуатаційного утримання ліквідовуємо ямковість на дорозі Р-43 Тернопіль – Ланівці. На маршруті працює спецтехніка підрядників. Пневмо-струменевим методом ліквідовуємо неглибокі вибоїни.
У 2022 році було заплановано капітально відремонтувати дорогу Р-43, за винятком відновленої ділянки у межах міста Ланівці. На жаль, через військову агресію росії змушені відкласти роботи до Перемоги.
Наразі на дорогах державного значення Тернопільщини виконуються виключно передбачені експлуатаційним утриманням роботи. У зв’язку з обмеженим фінансуванням пріоритет надається евакуаційним маршрутам, важливим для економічної та продовольчої безпеки автошляхам.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар