Чортківський район, Тернопільська область

Служба автомобільних доріг у Тернопільській області повідомляє про завершення робіт з нанесення дорожньої розмітки на ділянці міжнародної траси ♦ М-19 “Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече”, яка проходить через місто Заліщики.

Заліщики є останнім містом на трасі М-19 на півдні Тернопільщини. Далі, за Дністром, починається вже Чернівецька область. Протягом двох останніх років уся траса М-19 у Тернопільській області ремонтувалася середнім поточним та капітальним ремонтами в межах програми “Велике Будівництво”. Ремонтні роботи просувалися з півночі на південь. Виконавцем виступала місцева тернопільська дорожня компанія ТОВ “ТехноБудЦентр” (“ТБЦ”). Таким чином, ремонт в Заліщиках стартував лише минулоріч і не був остаточно завершений.

Основні роботи виконати встигли: розширили проїзну частину вулиці Осипа Маковея з 6 до 8 метрів, згідно поточних Державних будівельних норм, замінили дорожнє покриття. Але розмітка була відсутня. За проектом, вона мала бути нанесена холодним пластиком, що забезпечує її рельєфність та довгий строк служби. Але, через війну, всі роботи доводиться виконувати виключно в межах експлуатаційного утримання. Тож, поки що розмітка наносилася фарбою.

Що цікаво: оскільки дорога М-19 є найзавантаженішою магістраллю області, то її трасування через центр міста, зокрема, через його головну площу, яке склалося ще з давніх часів, сьогодні створювало купу проблем та незручностей як місцевим мешканцям, так і водіям транзитного транспорту. Через те, що місто розташовано на півострові, – на вигині Дністру, питання будівництва його обходу найближчим часом не розглядалося. Бо для цього треба побудувати новий міст через Дністер та вирішити багато земельних питань. Отже, в межах комплексного ремонту траси М-19, її трасування у 2021 році було змінено і тепер вона проходить вищезгаданою вулицею Осипа Маковея. Мова йде про ділянку дороги протяжністю 770 метрів.

З Тернопільської області в нас на сайті нещодавно були такі новини: оновили розмітку на трасі М-30 Стрий – Ізварине”,  ремонтували дорогу Р-43 “Тернопіль – Ланівці. Раніше була новина про співпрацю Служби автомобільних доріг у Тернопільській області з місцевими громадами, яким дозволяється приймати участь у спільному фінансуванні дорожньоремонтних робіт. Зокрема, мова йшла про ремонт частини дороги М-19 в межах міста Теребовлі.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар