Балаклія, Ізюмський район, Харківська область

За повідомленням групи компаній “АВТОСТРАДА”, в нещодавно звільненій від російських загарбників Балаклії завершується монтаж тимчасового мосту на регіональній дорозі ♦ Р-78 “Харків – Зміїв – Балаклія – Гороховатка”. Це – один з чотирьох мостових легкозбірних мостових комплектів, які були надані Україні урядом Чеської республіки.

Міст через річку Балаклійка на дорозі Р-78 у Балаклії був знищений під час бойових дій. Лишився лише вузенький пішохідний перехід з дерев’яними містками, яким щодня мешканці міста дістаються до необхідної інфраструктури. Автомобілістам же досі доводиться долати 20-кілометровий об’їзд, щоб дістатися з одного берега на інший.

Менш ніж за місяць робітники “АВТОСТРАДИ”, які вже мають досвід роботи з чеськими тимчасовими мостами, один з яких вони успішно змонтувати на Черкащині, зібрали та насунули через річище 36-метровий міст, який має відновити сполучення міста з Харковом, а також забезпечити автомобільну логістику в межах самого міста.

Міст має збірну сталеву прогонову будову фермного типу з проїздом по низу та дерев’яний настил для проїзду автотранспорту. Він менший за габаритами, ніж той міст, що монтувався біля Канева, і має лише одну смугу. Тому рух ним буде організовано в реверсному режимі. Поки що на мості немає пішохідних тротуарів. Але, можливо, згодом з’являться додаткові консолі для них. Також невідомо, на яку вагу транспорту розрахована конструкція. Для легкового та лекого вантажного транспорту масою до 3,5 тонн міст буде проїзним. Щодо важкого вантажного, – чекаємо на уточнення.

Наразі, автострадівцям залишилося зробити під’їзні шляхи до мосту та рух ним можна буде відкривати. Трохи заважають затяжні осінні дощі, але дорожники крок за кроком долають труднощі. Сама прогонова будова вже встановлена на своє проектне місце. Старий міст, поряд з яким зводиться новий, згодом буде розібрано. Про рішення, щодо термінів його капітальної відбудови, поки що не повідомляється.

Останні новини з Харківщини на нашому сайті: пошкоджений ворожими снарядами міст ремонтують на околиці Чугуєва, біля 8 з 24 зруйнованиїх мостів Харківщини вже зроблені тимчасові переправи, тимчасову переправу влаштовано у с.Козача Лопань, у Вовчанському районі влаштовано тимчасову переправу біля зрунйованого мосту, дорожники продовжують прибирати державні місцеві та комунальні дороги (на сьогодні прибрано більш як 600 км.) на деокупованих територіях області, розпочалися роботи з розбирання зруйнованих мостових споруд та з відновлення залізничного сполучення.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар