Гарна новина для перевізників України

Через військовий стан та необхідність швидкого переміщення критичних вантажів, цього року “Укравтодор” не буде запроваджувати сезонних обмежень щодо руху вантажного транспорту масою до 40 тонн державними дорогами країни в денний час.

Як я неодноразово розповідав вам у своїх відео-оглядах, найбільшу шкоду дорожному покриттю завдають зазвичай перевантажені вантажівки. Особливо їхній шкідливий вплив відчувається у літню пору вдень, коли стовпчик термометру може сягати 30-40 та більше градусів на поверхні дороги. Щоліта “Укравтодор” обмежує рух вантажного транспорту у денний час дорогами з асфальтобетонним покриттям. Такі обмеження діють для транспорту масою до 40 і навіть до 24 тонн, хоча це є дозволеною масою транспортних засобів, які можуть пересуватися дорогами загального користування згідно вимог ПДР.

В цьому році прийняте рішення не впроваджувати зазначенних обмежень, але за станом доріг буде вестися посилений контроль. У випадку виявлення проблем, обмеження можуть бути запрроваджені на всіх або деяких дорогах, про що буде повідомлено додатково.

В той же час обмеження ПДР на пересування дорогами вантажівок масою понад 40 тонн залишається чинним. За цим будуть стежити стаціонарні та пересувні пости вагово-габаритного контролю “Укртрансбезпеки”.

Про цю новину повідомив на своїй FB-сторінці “Укравтодор”:

У літній період вантажний транспорт масою до 40 тонн може рухатись дорогами країни без обмежень

?☀ Укравтодор не запроваджує сезонні обмеження руху для вантажівок загальною масою до 40 тонн у денну пору доби при підвищених температурних показниках повітря.

У першу чергу, через військову ситуацію в країні, переорієнтацію експорту на дорожню мережу та суттєві зміни у логістиці.

До повномасштабного вторгнення росії, Україна експортувала здебільшого морем. Зараз, через блокування портів, країна перенаправила потоки товару на залізничні та автомобільні шляхи. Розуміємо важливість логістики сьогодні, тож задля уникнення перебоїв у транспортуванні життєвонеобхідних вантажів, сезонні обмеження цього року не вводяться.

➡ Нагадуємо водіям та перевізникам, що рух вантажівок повинен здійснюватися з дотриманням вагових параметрів як по загальній масі, так і по осьовому навантаженню у будь-який час та пору доби. Відповідно до норм, максимальна вага вантажного транспортного засобу під час перевезень дорогами країни – 40 тонн.

Маємо зберегти основну мережу доріг, якими нині рухається транспорт з товарами гуманітарного призначення та експортується аграрна продукція.

✅ У випадку запровадження обмежень руху, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. № 879, на автомобільних дорогах загального користування державного значення Укравтодор поінформує перевізників, організації та зацікавлені відомства про прийняті рішення.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар