Бучанський район, Київська область

У середині квітня 2022 року, коли я зафільмував низку відео-оглядів руйнації населених пунктів навколо Києва, що її спричинила російська навала, одним зі зруйнованих під час бойових дій мостів був мостовий перехід через річку Буча на місцевій дорозі О-101312 між селами Михайлівка-Рубежівка та Забуччя. Два його прогони з чотирьох тоді лежали на дні річки, що повністю унеможливило автомобілям виїзд з Михайлівки-Рубежівки на дорогу Т-10-01 в напрямку “Житомирської” траси та короткий проїзд до Ірпеня. Через деякий час поряд з мостом зробили тимчасовий пересипний переїзд.

Восени 2022 року зруйнований міст почали капітально відбудовувати. До роботи стали мостовики броварського 112-го мостобудівельного загону. Ремонтувати міст, залишаючи його вцілілу частину, було недоцільно. Адже, він був старим та не відповідав сучасним нормам. До того ж конструкції, що перенесли вибух, могли почати руйнуватися в процесі експлуатації, як це сталося з мостом в Стоянці. Тому, спочатку стара мостова споруда була повністю розібрана. Після цього працівники мостозагону приступили до влаштування буронабивних паль під нові опори.

Опор в новому мості буде менше: їх число скоротили з п’яти до чотирьох. Таким чином удалося уникнути розташування проміжної опори в річці. Два крайні прогони з трьох будуть мати довжину по 15 метрів. Центральний русловий прогін буде довшим. Всього ж в прогоновій будові буде застосовано 18 сучасних І-подібних залізобетонних балок. Попередній міст мав прогонову будову з пустотних мостових плит, а опори складалися зі стійок-паль та монолітних ригелів. Це добре видно на моїх архівних світлинах квітня 2022 року, які ви можете роздивитися нижче в галереї. Також у відео-огляд я підмонтував фрагмент свого минулорічного репортажу, де теж добре видно, яким був зруйнований міст.

Дивитися відео зараз:

На сьогодні на об’єкті цілком готові обидві устійні опори, включно з відкрилками, підфермниками та перехідними плитами. Незабаром мостобудівельники розпочнуть влаштовувати шпунтовий ящик для опрацювання проміжних опор. На майданчик поступово підвозять балки.

З нещодавніх новин з Київської області на нашому сайті: про хід відбудови мосту на “Варшавці” в Гостомелі, як капітально відбудовують міст на “Варшавці” в Бородянці,  “Автомагістраль-Південь” розповіла про роботи на мості через Ірпінь в Стоянці. Відкрито рух обома проїздами мосту через Трубіж поблизу Борщева. Біля Фастова заасфальтовано тимчасовий переїзд через Ірпінь на дорозі Р-04.  В Бучанському районі ремонтували міст між Макаровим та Бородянкою.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар