Чернівецький район, Чернівецька область
Півтора тижні тому з’явилася новина про те, що на Буковині відновилися ремонтні роботи на територіальній дорозі ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”. Дорога сполучає Чернівці через регіональну трасу Р-62, з якою має спільне перехрестя в м.Строжинець, з міжнародним пунктом пропуску «Красноїльськ» на україно-румунському кордоні, який наразі теж реконструюється. І ось сьогодні Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області розповсюдила інформацію, що відновлені не лише дорожні роботи, але й ремонт мосту на цій дорозі в місті Сторожинець.
Ремонтні роботи на дорозі Т-26-08 були розпочаті у 2021 році в межах національної програми “Велике Будівництво”. Тоді ж, в межах цього ремонту, почали ремонтувати і 68-метровий мсіст через річку Серет. Оскільки мова йде про середній поточний ремонт, то мостові конструкції при цьому не мінялися. Роботи також проводилися без перекриття руху: зпочатку на правому проїзді. Оскільки російсько-українська війна призупинила майже всі ремонти в країні, то протягом вже 10 місяців транспорту доводиться рухатися в реверсному режимі односмуговим лівим проїздом. Оскільки найближчим часом планується відремонтувати дорогу Т-26-08 на всій її протяжності і відкрити оновлений пункт пропуску «Красноїльськ», то очікується значне збільшення трафіку на цьому мості. Тим більше, що якщо раніше «Красноїльськ» планувався як пішохідно-пасажирський МПП, то тепер, з огляду на поточну ситуацію в країні, його вирішили зробити вантажно-пасажирським.
Генеральним підрядником ремонту дороги та мосту, а також виконавцем усіх дорожніх робіт є добре знана нами компанія ТОВ «ШБУ-77». А, власне, мостові роботи виконує її мостобудівельний підрозділ ТОВ “Синергія Міст”. Мої постійні глядачі, сподіваюся, пам’ятають їхню роботу на Закарпатті та у Чернігівській області.
Міст через Серет на дорозі Т-26-08 був побудований у 1963 році. Його реконструкція проводилася у 1984 році і за останні 38 років це перший серйозний ремонт на цій переправі. Прогонова будова мосту складається з пустотних балкоплит. Він мав консольно-тротуарні блоки з інтегрованим залізобетонним колесовідбійником.
Взагалі ж мешканцям Сторожинця не дуже щастить з мостами. Саме через Серет, не рахуючи його притоків, в межах міста існувало три мости. Один міст – підвісний пішохідний. Другий змило повінню у 2008 році і відбудувати його змогли лише наприкінці 2021 року. Тобто, протягом 12 років через головну річку міста переправитися можна було лише мостом на дорозі Т-26-08. Зрозуміло, що при таких умовах експлуатації міст давно вже потребував ремонту.
Перед початком великої війни мостовики встигли зфрезерувати дорожнє покриття на подовжній половині мосту, розібрати розвантажувальну плиту, прибрати консольно-тротуарні блоки та демонтувати стрічковий відбійник та перильну огорожу. Також були розібрані перехідні плити. В галереї світлин ви можете побачити, як виглядав міст на початку лютого 2022 року. Зараз працівники “Синергія Міст” армують нову монолітну плиту та встановлюють консольну опалубку для бетонування тротуарних консолей. Також вони вже забетонували нові перехідні плити.
Що попереду:
- бетонування розвантажувальної монолітної плити;
- бетонування тротуарних блоків;
- монтаж деформаційних швів;
- влаштування гідроізоляції;
- влаштування нового асфальтобетонного покриття;
- встановлення нового бар’єрного та перильного огородження.
З Буковини останім часом мали такі новини: ремонтують дорогу Р-63, яка прямує одразу до трьох міжнародних пунктів пропуску на україно-молдовському кордоні, запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі, на дорозі Н-03 “Житомир – Чернівці” оновлювали дорожню розмітку, на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах тривало будівництво підпірної стіни з габіонів.