Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08 "Сторожинець – КПП «Красноїльськ»" © GoogleОстанніми тижнями в нас вже були дві новини про те, що на Буковині відновилися ремонтні роботи на територіальній дорозі ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»” і на ній же ремонтують міст у м.Сторожинець. Але, мостів у цій передгірській місцевості багато, як і річок, річечок та поточків, що стрімко збігають з сусідніх гір. І сьогодні маємо ще одну новину від Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області про ремонтні роботи на черговому мості на цій дорозі: вже у селі Чудей.

Міст в с.Чудей розташований приблизно на середині шляху між Сторожинцем та україно-румунським кордоном. Він має довжину 24,5 метри і перекинутий через однойменну селу річку Чудей. В минулі роки міст капітально ремонтувався. Зокрема, влаштовувалися нова розподільча монолітна плита та тротуарні блоки, замінювалися перильна огорожа та колесовідбійник. Але, за час експлуатації його покриття стало непридатним. Тому, заради збереження штучної споруди, та в межах ремонту дороги, було прийняте рішення замінити на мості гідроізоляцію та переасфальтувати його.

Ремонт робить знайома нам по багатьом оглядам та новинам компанія ТОВ «ШБУ-77». Роботи проводяться без перекриття руху. Спочатку дорожники демонтували покриття на правому проїзді, встановили елементи водовідводної системи та розпочали підготовку до вкладання гідроізоляційної мембрани. Після асфальтобетонних робіт те саме буде виконано і на лівому проїзді. Наразі рух транспорту мостом відбувається у реверсивному режимі.

Дорога Т-26-08 сполучає Чернівці через регіональну трасу Р-62 з міжнародним пунктом пропуску «Красноїльськ» на україно-румунському кордоні, який наразі теж реконструюється і має стати вантажно-пасажирським. Ремонтні роботи на дорозі були розпочаті у 2021 році в межах національної програми “Велике Будівництво”. Але, через російсько-українську війну, вони були призупинені. Тепер, через важливість цього автошляху для міжнародної логістики у військовий час, середній поточний ремонт його відновився.

З Буковини останім часом мали такі новини: ремонтують дорогу Р-63, яка прямує одразу до трьох міжнародних пунктів пропуску на україно-молдовському кордоні, запрацював перший на Буковині WIM-комплекс зважування в русі, на дорозі Н-03 “Житомир – Чернівці” оновлювали дорожню розмітку, на гірській дорозі Т-26-01 в Карпатах тривало будівництво підпірної стіни з габіонів.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: