Чернівецька область
Популярність “румунського” напрямку під час війни обернулася на справжню екологічну катастрофу та постійний головний біль для чернівецьких дорожників. Двічі на тиждень їм доводиться, переважно вручну, прибирати територію міжнародного пункту пропуску “Порубне” на міжнародній трасі ♦ М-19 “Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече”, а також під’їзди до КПП.
Нащодавно Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області встановила 22 великих сміттєвих контейнери у місцях відпочинку та очікування водіїв і пасажирів, а також просто на роздільній смузі. Все для того, аби люди могли викидати сміття у смітники, навіть не виходячі з машин. Але, всі ті зусилля марні. Вже через два дні після чергового прибирання всі узбічча вздовж дороги щільно вкриті шаром непотребу. Буває, навіть, на кілька кілометрів не доїжджаючи до КПП.
У середньому за одне прибирання дорожники збирають з землі близько 30 тонн сміття, тобто 60 тонн на тиждень! А щоб вивезти все це, доводиться використовувати 8 вантажних КРАЗів!
Автоматизувати вивезення сміття завдяки контенерам ніяк не вдається через наших некультурних співвітчизників, що розкидують сміття просто вдовж дороги. Тож, за рахунок великого обсягу ручної праці, кожне прибирання обходиться Службі в 18 тисяч гривень по поточних розцінках. Якби ж подорожуючі мали в собі сили доносити своє сміття до контейнерів, то значну частину цих коштів можна було б стрямувати на більш корисні заходи з підтримки стану доріг та підвищення безпеки руху.
Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області:
Двічі на тиждень дорожники прибирають територію біля КПП «Порубне»
Прибирання сміття на узбіччях доріг – невід’ємна частина комплексу робіт з експлуатаційного утримання автошляхів держзначення. Двічі на тиждень на замовлення САД підрядна організація впорядковує територію біля пункту пропуску «Порубне – Сірет».липня з узбіч та смуг відводу, що на ділянці траси М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече зібрали понад 30 тонн сміття. І вивезли його 4 КРАЗами.Шляховики вручну збирають непотріб. Однак цього прибирання, на жаль, вистачає максимум на два дні.Одне таке прибирання обходиться Службі у майже 18 тисяч гривень. А ці гроші могли б скерувати на заходи з покращення безпеки дорожнього руху.Ви запитаєте, а як можна поліпшити екологічну ситуацію на території біля українсько-румунського кордону?! Та доволі просто – донести відходи до урни. Тим більше, що ми встановили додаткових 22 сміттєвих контейнерів.Поважайте працю дорожників і цінуйте той комфорт, який вони створюють!