Чернігівській район, Чернігівська область

На цьому тижні на околиці села Новий Білоус відкрито рух новозбудованим мостом через річку Білоус на місцевій дорозі в напрямку сусіднього Чернігова. Про це повідомила Чернігівська ОВА. Це – один з шести тимчасових легкозбірних мостів, які у 2022 році були передані Францією Чернігівській області.

Три з цих мостів, виробництва францізької компанії “Matière”, мають інший більш потужний конструктив, і можуть навіть використовуватися, як постійні мостові споруди. Вони були надані під опіку Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, про що я розповідав вам у грудні минулого року. Ці мости будуть змонтовані на дорогах державного підпорядкування з більшим транспортним навантаженням. І два з них вже встановлюються мостовиками групи компанії “АВТОСТРАДА”. Нещодавно я повідомляв вам про те, що один з цих мостів вже зібраний і зараз триває робота над підготовкою під’їздів до нього.

Інші три мости, конструктивно подібні до чеських, що раніше монтувалися на Київщині та Харківщині, були передані Управлінню капітального будівництва Чернігівської ОВА для відновлення автомобільного сполучення на місцевих дорогах. Повідомляється, що міст у Новому Білоусі, – це перший з цих трьох. Він наданий регіоном Іль-де-Франс.

Який підрядник працював над збиранням мосту, нажаль, не повідомляється. Міст має довжину 30 метрів. Його прогонова будова являє собою сталеву фермну конструкцію з дерев’яним настилом для проїзду автомобілів вагою до 18 тонн. Наявні світлини, оприлюднені прес-службою ОВА, дозволяють зробити висновок, що виокремлених пішохідних тротуарів міст не має. Також його ширина дозволяє рух лише однією смугою, – у реверсному режимі.

Міст у цьому місці був підірваний захисниками Чернігова у лютому 2022 року з метою затримати просування російських окупантів до обласного центру. В червні минулого року тут було влаштовано тимчасовий об’їзд за рахунок державного бюджету. Після того, як загрозу з боку ворога на Чернігівщині буде усунено, тимчасовий міст замінять на капітальний.

З нещодавніх новин з Чернігівщини на нашому сайті: відновлено 400-метровий міст через Десну на кордоні з Сумщиною, частково відновлений рух одним з мостів на трасі М-01, також в області продовжують капітально відбудовуватися інші мости, на початку вересня військові мостовики капітально відбудували міст через Остер у Крутах.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар