Гайсинський район, Вінницька область

Цими днями відкрито рух капітально відремонтованим мостом через річку Сіб на регіональній трасі ♦ P-33 “Вінниця – Турбів – Гайсин – Балта – Велика Михайлівка – М-16” біля с.Кальник Гайсинського району Вінничини. Планове відновлення мостової споруди було розпочато ще влітку 2021 року в рамках національної програми “Велике Будівництво”. І на момент початку великої війни міст мав напіврозібрану та закриту для проїзду праву половину. Замовником ремонту була Служба автомобільних доріг (тепер – Служба відновлення) у Вінницькій області. Вона ж повідомила про завершення ремонту у своєму дописі. Вартість робіт склала 118 350,5 тис.грн.

З початком російської навали траса Р-33 стала одним з важливих шляхів евакуації населення регіонів, що потрапили під російські терористичні удари, – на Захід країни. Нарівні з сусідньою М-30 (колишня М-12). Через те, що половина споруди була непроїзна, рух тут здійснювався однією смугою в реверсному режимі. Зрозуміло, що роботи на мосту одразу були призупинені і мостовики групи компаній “АВТОСТРАДА”, яка ремонтувала міст, терміново евакуювали з об’єкту техніку, майно та особовий склад. Однак, не зважаючи на ракетну небезпеку та невизначеність і хаос першіх тижнів війни, частина співробітників компанії залишилася на чергуванні біля світлофорного об’єкту, що регулював реверсний рух, і запобігли транспортному коллапсу на цій ділянці.

У жовтні 2022 року мостобудівельники повернулися на об’єкт. Спочатку була відремонтована права половина мосту. Потім всі ті самі роботи повторили на лівій. Що робилося? Автострадівці поміняли всі крайні балки 100,8-метрової прогонової будови та додали ще по одній балці. Завдяки цьому проізна частина мосту розширилася до двох повноцінних смуг за новими стандартами (з 7 до 9 метрів) та з’явився нормальний пішохідний тротуар. Заради додавання балок розширили верхню частину опор ригельними насадками. Центральну частину прогонової будови, яка була збудована у 1964 році, залишили без змін. Опори та балки захистили від впливу зовнішнього середовища. Зробили нову розподільчу плиту. Встановили деформаційні шви “Маурер Україна” (українського виробництва) та систему водовідведення з очисними спорудами виробництва “Водаленд Україна”. Влаштували перехідні плити та рулонну гідроізоляцію. Заасфальтували споруду двома шарами асфальтобетону, включно з фінішним ЩМА. До мосту відремонтували підходи та дорогу загальною протяжністю 500 метрів. Встановили пасивні засоби безпеки дорожнього руху.

Більш докладно розповідав про цей міст та його ремонт я у попередній новині від 18 квітня, а також робив відео-огляд заключної фази ремонту лівої половини 13 квітня 2023 року. Ремонт мосту та частини дороги до нього виконувався в складі загального комплексу ремонтних робіт з приведення до ладу дороги Р-33 на всій її протяжності у Одеській та Вінницькій областях. Вони були розпочаті ще у 2020-році.

Останні новини з Вінничини на нашому сайті: у січні 2023 року ремонтували міст на трасі М-21, у минулому році в Хмільницькому районі ремонтували місцеві дороги за участю громад. Нажаль, з Вінницької області офіційними джерелами оприлюднюється дуже мало інфраструктурних новин. Переважно це інформація про поточні роботи з експлуатаційного утримання дорожньої мережі без назначення точних локацій.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар