Шевченкове, Конотопський район, Сумська область

Поблизу села Шевченкове у Конотопському районі Сумщини відремонтовано міст через канал, який був пошкоджений у березні 2022 року під час бойових дій проти російських загарбників. Він розташований на регіональній державній дорозі ♦ Р-60 “Кролевець – Конотоп – Ромни – Пирятин”, яка сполучає північ та південь Сумщини і далі прямує до полтавського Пирятину через Лохвицю.

Міст має 12 метрів у довжину, споруджений під кутом до каналу та побудований, судячи з його будови, приблизно у 1980-х роках. Під час активних бойових дій його конструкції були пошкоджені. Після звільнення Сумщини від російських загарбників та розмінування території, підрядники Служби автомобільних доріг у Сумській області, з дозволу військових, одразу ж приступили до відновлювальних робіт. Були демонтовані зруйновані конструкції прогонової будови, відновлені ригельні насадки опор, вкладені нові прогони, забетонована плита проїзду та монолітні тротуарні блоки. Після нанесення гідроізоляції, на мосту було влаштоване асфальтобетонне покриття та встановлені перильне огородження та колесовідбій.

Дві попередні новини з Сумщини на нашому сайті стосувалися теж моста: поблизу Лебедина відновлюють великий міст через річку Псел.

Новину повідомив на своїй FB-сторінці Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков:

Відновили сполучення півночі та півдня Сумської області.

Силами дорожників відремонтували 12-метровий міст через канал біля села Шевченкове на автодорозі Р-60 Кролевець – Конотоп – Ромни – Пирятин.
Міст уже відкрито для проїзду усіх видів транспорту. Очікуємо на покращення процесу доставки допомоги та необхідних товарів для жителів Сумщини.
Міст був пошкоджений ще у березні, внаслідок вторгнення російських окупантів у Сумську область. Як тільки ЗСУ звільнили область та було проведено розмінування, ми відразу ж приступили до відновлювальних робіт.
Було демонтовано зруйновані конструкції мосту, відновлено пошкоджені насадки опор, змонтовано нові прогонові будови. Також дорожники влаштували нове асфальтобетонне покриття, монолітні тротуари, перильне та бар’єрне огородження.
Найближчим часом завершимо усі роботи нанесенням дорожньої розмітки.
На Сумщині все ще є багато роботи, зруйновано 10 штучних споруд – на двох рух вже відновлено завдяки зусиллям дорожників та тісній співпраці з нашими військовими.
Працюємо для Перемоги.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар