Чернівецький район, Чернівецька область

Дорога Т-26-08

Після кількамісячної зимової перерви відновилися роботи на 7-кілометровій ділянці першої на Буковині цементобетонної дороги, яку побудували наприкінці минулого року через селище Красноїльськ до нового міжнародного пункту пропуску “Красноїльськ”, що відкрився у листопаді 2022 року на україно-румунському кордоні. Ця ділянка – частина територіальної дорозі ♦ Т-26-08 “Сторожинець – КПП «Красноїльськ»”, капітальний ремонт якої тривав з 2021 року.

Роботи зі спорудження основного проїзду дороги виконані минулоріч і сьогодні через пункт пропуску нею рухаються легкові автівки та порожні вантажівки. Але для повноцінної її експлуатації дорожники “Автомагістралі-Південь” зараз влаштовують систему водовідведення, зокрема роблять монолітні водовловлювальні лотки та водоскиди, доставляють бордюри. А також встановлюють бар’єрну огорожу. Про це доповіла Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області. Також при більш сприятливій погоді попереду – нанесення постійної дорожньої розмітки.

Пункт пропуску «Красноїльськ» не працював кілька десятиліть і фактично був відбудований “з нуля”. Зазначена ділянка дороги до нього мала лише гравійне покриття. Під час її реконструкції повністю замінено перезволожений ґрунт, укріплено земляне полотно, влаштовано цементобетонне покриття та частково виконані роботи з організації безпеки дорожнього руху. Проїзну частину було розширено до 7 метрів.

Побудувати цю ділянку в цементобетоні вирішили з урахуванням досвіду експлуатації доріг біля інших пунктів пропуску. Зокрема, на під’їздах до сусіднього буковинського МПП “Порубне”, протягом минулого літа, через багатокілометрові черги завантажених вантажівок, – утворилася колійність. Оскільки після того, як румунська сторона проведе зі свого боку певні організаційні та будівельні роботи, МПП «Красноїльськ – Вікову де Сус» має запрацювати як повноцінний вантажний пункт перетину кордону, то бетонна дорога має витримувати навантаження від потоку важковагового транспорту без деформацій дорожнього покриття.

З Буковини останім часом мали такі новини: тривають підготовчі роботи до будівництва тимчасового мосту через Прут у селі Глиниця. Наприкінці зими, користуючись сприятливою погодою, наводили лад одразу на трьох дорогах області, у лютому 2023 року на Буковині відкрився ще один новий міжнародний пункт пропуску в Румунію. 25 кілометрів узбіч, пошкоджених вантажівками, відновлювали до МПП “Порубне”,  про хід ремонту гірської дороги до МПП “Шепіт” у 2023 році, ремонт мосту в Сторожинці завершено, дорожники обладнали делініаторами аварійно-небезпечне перехрестя на дорозі Н-03.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар