Житомирський район, Житомирська область

В селищі Миропіль Житомирського району відремонтовано міст через річку Случ побудови 1965 року, розташований на територіальній дорозі ♦ Т-23-09 “Шепетівка – Чуднів – Бердичів”. Про це повідомила Служба відновлення (колишня САД) у Житомирські області. Щоправда, наразі йдеться лише про заміну дорожнього покриття на проїзній частині споруди та на підходах до неї. А також про відновлення та фарбування існуючої огорожі, яка за зразком 1950-60-х зроблена з залізобетону, та колесовідбою.

На початку 2022 року зазначений міст та 36-кілометрову ділянку дороги Т-23-09, до якої він входить, планувалося відремонтувати середнім поточним ремонтом. Навіть встигли укласти відповідну угоду з підрядником. Але зимою розпочинати демонтажні роботи не стали, а 24 лютого російські війська підступно напали на Україну всією своєю потугою, і всі капітальні та середні поточні ремонти в країні були заморожені.

Міст є типовим балковим мостом для своєї епохи. Прогонова будова складається з Т-подібних струнноармованих балок старого зразку з залізобетонними діафрагмами, які вкладені на потужні залізобетонні ригельні насадки на монолітних стоянах опор. Як виглядав міст у 2016 році можна побачити на світлині з сервісу Google Street View ®, фрагмент якої я розмістив у галереї нижче. Кількість прогонів – три. Стан мосту не аварійний, хоча і потребував ремонту. Тому, зважаючи на складну процедуру отримання дозволу на початок середнього поточного ремонту, який під час війни видається лише за рішенням Уряду України, замовник, обласна Служба відновлення, вирішив, що нагальної потреби ґрунтовно ремонтувати його немає.

В той же час стан покриття на мосту був вкрай незадовільним. Що також видно з оприлюднених Службою світлин. Через це, для забезпечення безпечного перетину споруди транспортними засобами, а також для збереження її до ремонту, – було вирішено замінити на ній верхній шар асфальтобетону. Існуючої гідроізоляції та нижнього шару дорожники не торкалися. Наразі всі роботи завершені і мостом стало пересуватися значно комфортніше. Було зроблено:

  • влаштування вирівнюючого шару з асфальтобетону на мосту;
  • ліквідацію вибоїн на підходах;
  • влаштування горизонтальної розмітки;
  • видалення кущів біля мосту та на конусах;
  • фарбування металевого бар’єрного та тросового огороджень.

На мосту працювала підрядна компанія ТОВ «Будівельна компанія “БУДАЛЬЯНС ГРУП”», яка виконувала роботи на кошти, що виділяються на експлуатаційне утримання державних доріг.

Як видно з назви дороги, вона сполучає Бердичів та Чуднів, що знаходяться на Житомирщині, з Полонним та Шепетівкою на Хмельниччині. Саме ж селище Миропіль розташоване на заході області майже на межі з Хмельниччиною. Протяжність дороги на Житомирщині складає близько 77 км. Тобто ремонтувати планувалося приблизно половину дороги.

Останні новини з Житомирщини на нашому сайті: на мосту в Царівці на трасі М-06 влаштовують гідроізоляціювідкрито рух капітально відремонтованим мостом через Тростяницю в с.Топорище на трасі М-21, біля Бердичева наводили лад на дорозі М-21, ліквідували ямковість на ключових автошляхах області, капітально відремонтовано пошкоджений вибухом міст на “Варшавській” трасі М-07, капітально ремонтувалися мости в Житомирській та кількох інших областях, на трасі “Київ – Чоп” ремонтували проблемні ділянки.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар