Хмільницький район, Вінницька область

З моменту початку повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну, жодної новини ще не мали стосовно місцевих доріг Вінничини. Але ж, це не означає, що там нічого не робилося всі ті місяці. Нарешті, інформаційну блокаду прорвано! Маємо добру новину від Служби місцевих автомобільних доріг (СМАД) у Вінницькій області про ремонт дороги С020832 “Флоріанівка-Йосипівка” у співробітництві с місцевою громадою.

Дорога “Флоріанівка-Йосипівка” – це коротенька дорога, завдовжки 4 км., що з’єднує два села у Хмільницькому (колишній Козятинський) районі Вінничини. Вона така мала, що навіть не помічена на мапах Google. Наразі триває її ямковий ремонт: ями перекриваються латками з гарячого асфальтобетону, а найбільш пошкоджені ділянки – асфальтуються суцільними картами. Фінансує цей процес спільно бюджет області та бюджет громади у співвідношенні 50/50.

Треба зазначити, що співучасть місцевих територіальних громад у ремонтах місцевих та комунальних ділянок місцевих і державних доріг – це розповсюджена практика в Україні. Але, особливого розвитку вона набула у теперішні військові часи, коли державного та обласного фінансування бракує на інфраструктурні потреби. Нещодавно я розповідав про співробітництво державної САД та громад у Тернопільській області, а також – Агентства місцевих доріг та громад – в Полтавській. Тепер той самий досвід нам підтвердили і з Вінничини.

У своїму інформаційному повідомлення СМАД також наводить власний рейтинг з п’яти ОТГ, які найбільше коштів виділяють на ремонти місцевих доріг. Ми ж можемо лише вітати подібну активність та сподіватися, що згодом всі, включно з найменшими, – місцеві дороги в нас будуть приведені до сучасного європейського ладу.

Новину повідомило на своїй FB-сторінці ДП “Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області”:

Попри воєнний стан ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області» Вінницької ОВА продовжує піклуватися про належний стан дорожньої інфраструктури у містах і селищах Вінниччини.

Сьогодні інфраструктура – не лише галузь комфорту, а й обороноздатності держави. Автомобільні дороги загального користування місцевого значення забезпечують доставку як найнеобхідніших продуктів та ліків населенню, так і гуманітарних вантажів у постраждалі куточки нашої країни, допомагають налагодженню та відновленню життєдіяльність визволених із-під російської окупації населених пунктів.
Незважаючи на те, що працюємо в умовах обмеженого фінансування та дефіциту матеріалів і обладнання, інженери Підприємства працюють в штатному режимі. В рамках літнього експлуатаційного утримання підтримуємо в належному стані автомобільні дороги загального користування місцевого значення та штучні споруди на них у Вінницькій області.
‼️ Висловлюємо подяку територіальним громадам, які залучають кошти на умовах співфінансування у долях участі 50/50 для проведення ремонтів автомобільній шляхів, які пролягають територіальними громадами.
ТОП-5 громад, які беруть участь у фінансуванні ремонтів місцевих доріг:
  1. Гайсинська міська рада – 10 800 000,00 грн;
  2. Погребищенська міська рада – 8 700 000,00 грн.
  3. Калинівська міська рада – 7 000 000,00 грн;
  4. Іванівська сільська рада – 5 920 000,00 грн;
  5. Козятинська міська рада – 5 000 000,00 грн;
Сьогодні техніка зосереджена на відрізку автомобільної дороги загального користування місцевого значення С-02-08-32 Флоріанівка-Йосипівка. Тут тривають роботи з ліквідації вибоїн дорожнього покриття.
Щоденний контроль якості з експлуатаційного утримання автомобільних доріг здійснюють інженери відділу якості та технічного контролю Підприємства.
Війна зруйнувала наші плани щодо продовження повноцінного капітального відновлення мережі доріг загального користування місцевого значення Вінниччини, однак після Перемоги Підприємство з новими силами та завзяттям приступить до покращення стану доріг та штучних споруд.
Працюємо на Перемогу! ??
Слава Україні! Слава ЗСУ! ??

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар