Луцький район, Волинська область

Як повідомила Служба автомобільних доріг у Волинській області, триває ремонт мосту через річку Чорногузка у селі Гірка Полонка, що біля Луцьку, на дорозі національного значення ♦ Н-17 “Львів – Радехів – Луцьк”.

Міст у Гіркій Полонці – це 42-метрова (по лівій частині) мостова споруда, яка була зведена ще у 1958 році. Вона була вузька, мала два прогони з монолітних плит, які спиралися на дві устойні та одну проміжну опори, складені з гранітного буту. У 1977 році була проведена її реконструкція, під час якої була добудована ліва частина, складена також з двох прогонів більшої довжини, для влаштування яких використовувалися пустотні мостові плити та одна проміжна опора з стійок та монолітного ригеля. Устої лівої частини також являли собою стійки з ригелями, захищені грунтовими конусами. На кінець 2021 року цей міст знаходився у четвертому експлуатаційному стані та потребував капітального ремонту через природні та експлуатаційні ушкодження його конструкційних елементів. Ремонт був запланований на поточний 2022-й рік, але став тимчасово неможливим через повномасштебне вторгнення російсько-терористичних військ в Україну.

Зараз над подовженням терміну експлуатації мосту за рахунок місцевого ремонту за кошти, виділені на експлуатаційне утримання доріг, на замовлення Служби автомобільних доріг у Волинській області, тут працюють мостовики підрядного підприємства ТзОВ «РБП Транс-Мост». На сьогодні вони вже виконали наступний перелік робіт:

  • укріплено укоси земляного полотна насипу лівої частини мосту габіонними конструкціями типу «матраци Рено» та залізобетонним омонолічуванням;
  • проведено герметизацію стиків тротуарних блоків лівої частини штучної споруди;
  • відремонтовано плити прогонової будови правої частини мостового переходу;
  • відновлено деформаційні шви.

Коли ж спаде рівень води в річці, то фахівцями «РБП Транс-Мост» будуть проведені роботи з укріплення центральної бутової опори правої частини цієї штучної споруди.

Зазначені роботи дозводять мосту безпечно експлуатуватися ще протягом певного часу, допоки в Україні ситуація достатньо поліпшится для відновлення процесу масштабного оновлення автодорожньої інфраструктури.

З нещодавніх новин з Волині на нашому сайті: поліпшували під’їзди до МПП “Ягодин” на трасі М-07, відремонтовано міст на дорозі Т-18-02, на дорозі Т-03-09 у Луцькому районі також виконано аварійний ремонт мосту.  Оновлювали розмітку на автодорогах Р-14 та М-07 герметизували тріщини у дорожньому покритті та оновлювали розмітку на дорогах Р-15 та Н-22. Також трохи раніше була ще одна новина про ремонтні роботи на Н-22 і новина про оновлення розмітки на М-19. В Камінь-Каширському районі САД ремонтує територіальну дорогу разом з громадою, в Ковелі заасфальтували проблемні ділянки “Варшавської” траси М-07.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар