Ковельський та Володимирський райони, Волинська область

Як повідомила Служба автомобільних доріг у Волинській області, цими днями розпочався аварійний ремонт з ліквідації ямковості та вибоїн на майже 40-кілометровій ділянці від Любомля до Верби на територіальній дорозі ♦ Т-03-02 “Піща – Шацьк – Любомль – Володимир – Павлівка – Горохів – Берестечко – Козин – М-06”.

Територіальна дорога Т-03-02 має протяжність понад 178 км. і є найдовшою серед шляхів державного підпорядкування, якими опікується САД у Волинській області. У 2021 році її вперше за 50 років почали масштабно ремонтувати в межах національної програми “Велике Будівництво”. До початку 2022 року дорожники встигли відновити 57,4 км. дороги, з яких 55,5 км. – у верхньому шарі. Одна з ділянок протяжністю 45,5 км. відновлена від села Піща до м.Любомль. Це на північ від Любомля у бік Шацьких озер.

Цього року дорогу мали продовжувати ремонтувати середнім поточним ремонтом. Так, на ділянку протяжністю 36,5 км. між Любомлем та Вербою, завдяки співфінансуванню Вишнівської та Оваднівської територіальних громад, вже мали розроблену проектно-кошторисну документацію (ПКД). Але, лютнева російська навала призупинила втілення усіх планів.

Зараз на ділянці від Любомля до Верби працюють робітники двох підрядних організацій. Від Любомля першу 22-кілометрову ділянку опрацьовує компанія ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс». Далі, від повороту на село Овлочин і до села Верба роботи виконуватимуться силами ТОВ «Волиньдорбуд». Наразі, на першому відтинку зфрезеровується старе деформрване асфальтобетонне покриття на найбільш пошкоджених ділянках і проводиться їхнє переасфальтування. На другій ділянці тривають роботи з розчищення порослі в смузі відведення дороги. Роботи відбуваються за рахунок коштів, виділених на експлуатаційне утримання доріг.

Яка потреба була саме зараз розпочинати ремонт? Якщо подивитися на загальну мапу, то ми побачимо важливість саме цієї ділянки дороги для прикордонної логістики. Цей відтинок дороги Т-03-02 накоротко сполучає “Варшавську” трасу М-07 з під’їздами до МПП “Ягодин”, з дорогою Р-15 на Львів, без заїзду в Ковель. Це – найкоротший автомобільний шлях між МПП “Ягодин” та МПП “Устилуг”. Далі, в напрямку Львову, вже дорогою Р-15, можна дістатися до інших МПП на польському кордоні. Тобто, під час війни, коли пункти перетину кордону в західному напрямку перевантажені, за допомогою цього та інших аналогічних шляхів водії можуть легко дістатися до більш вільного.

З нещодавніх новин з Волині на нашому сайті: продовжуються дорожні роботи на подходах до МПП “Ягодин” на трасі М-07, що розпочалися наприкінці жовтня, на трасі Н-17 біля Луцька укріплювали старовинний міст, відремонтовано міст на дорозі Т-18-02, на дорозі Т-03-09 у Луцькому районі також виконано аварійний ремонт мосту.  Оновлювали розмітку на автодорогах Р-14 та М-07 герметизували тріщини у дорожньому покритті та оновлювали розмітку на дорогах Р-15 та Н-22. Також трохи раніше була ще одна новина про ремонтні роботи на Н-22 і новина про оновлення розмітки на М-19. В Камінь-Каширському районі САД ремонтує територіальну дорогу разом з громадою, в Ковелі заасфальтували проблемні ділянки “Варшавської” траси М-07.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар