Дарницький міст, Київ

Протягом двох ночей з 17 по 19 березня 2023 року на будівництві лівобережної автомобільної розв’язки Дарницького мосту відбувся прорив, на який чекали більше десятиліття. Мостовики групи компаній “АВТОСТРАДА” встановили дві частини металевого прогону довжиною трохи більше 60 метрів над вулицею Дніпровська Набережна. Кияни та гості Києва давно вже звикли і навіть перестали помічати вкриті іржою та графіті два “шматки” естакади, що більш як 12 років тому були встановлені обабіч цієї міської магістралі. І ось тепер їх нарешті з’єднано між собою. Поки що лише встановленими та “наживленими” конструкціями. Але робота триває і вже незабаром обидва “береги” вулиці будуть сполучені суцільною сталевою прогоновою будовою.

Підйому передувала місячна робота з укрупнення двох фрагментів надвуличного прогону. Кожен з них складений з трьох блоків коробчастої головної балки, на яких закріплені консолі. Маса одного такого фрагмента складає близько 105 тонн. Довжина – трохи більше 30 метрів. Перед монтажем вони були пофарбовані ззовні та всередині, щоб цю роботу не було потреби робити потім над вулицею із жвавим рухом.

Процес підйому забезпечували два потужні автокрани від компанії “Прімекс-Ніка” вантажопідйомністю 200 та 300 тонн. Оскільки з’єднувати майбутній прогін доведеться над проїжджою частиною вулиці, то на її осі була встановлена тимчасова опора. Згодом вона прибереться і загальна довжина безопорного прогону (між постійними опорами) становитиме близько 70 метрів. Поки що на вулиці діятимуть обмеження руху: простір для нього звузився до 4-х (2+2) смуг.

З моменту, як я робив свій попередній повний відео-огляд всього поточного стану будівництва наприкінці січня 2023 року, крім складання, прогону мостовики продовжували нарощувати частину з’їзду, що починається від мосту, а також рухалися від старого фрагменту прогону, що був здавна змонтований на східному боці Дніпровської Набережної назустріч, – в бік “штанів”. “Штани”, в даному випадку, – це частина естакади з’їзду, яка розділяє його на дві окремі гілки: в бік Осокорків та в бік мосту Патона. Обидві частини були доведені з обох боків до “штанів”, до місця розташування деформаційних швів. На сьогодні залишилося лише домонтувати на цих ділянках окремі консолі.

Повернемося до історії

У 2004-2012 роках було споруджено комбінований залізнично-автомобільний міст через Дніпро, який мав суттєво покращити сполучення правобережного Києва з лівобережними південно-східними районами, які стрімко розбудовувалися останні десятиліття. Якщо на правому березі до відкриття руху автомобільна розв’язка була побудована в повному обсязі, то на лівому досі відкритий лише прямий проїзд по вулиці Петра Радзіня. Також з Березняків на міст можна потрапити з кільця на перехресті вулиць Ю.Шумського та Березняківської. Доробки на прибудову подвійного з’їзду на Дніпровську Набережну з мосту, а також заїзду з неї на вул.П.Радзіня в напрямку Харківського шосе були закладені під час будівництва основного комплексу мостових споруд. Але подальше будівництво було призупинено на довгі 9 років і лівобережна розв’язка так і не була добудована. Це створює постійні труднощі для водіїв та викликає ускладнення руху.

Восени 2021 року, в межах національної програми “Велике Будівництво”, спорудження лівобережної розв’язки було відновлено. Генпідрядником добудови стала група компаній “АВТОСТРАДА”. Замовник добудови – “Укрзалізниця”, на балансі якої перебуває ця частина мосту. З початку жовтня процес зрушив з мертвої точки і до кінця 2022 року планувалося збудувати в повному обсязі з’їзди з мосту в бік мосту Патона та Осокорків, а у 2023-му – добудувати заїзд.

Але цим планам завадила повномасштабна російська агресія проти України. З початку російської навали роботи на об’єкті були призупинені і відновилися лише в травні 2022 року. Державного фінансування на цей проект з початку повномасштабної війни не було, але переважна більшість конструкцій та матеріалів були закуплені та виготовлені заздалегідь, а за роботи – сплачений аванс. Тому підрядник, відпрацювавши авансовані кошти, на сьогодні виконує роботи за власні обігові кошти.

Раніше, з моменту відновлення робіт у 2022 році, мостовики “АВТОСТРАДИ” закінчили зведення всіх опор естакади, спорудження підпірних стін, насипали та заасфальтували в нижних шарах насипні з’їзди та заїзд. Під час перебоїв з електропостачанням працівники не мали змоги організувати нічні зміни, але після стабілізації ситуації розв’язка знов будується цілодобово.

Дивіться відео зараз:

Підйом та встановлення першої частини прогону в ніч з 17 на 18 березня 2023 року

Підйом та встановлення другої частини прогону в ніч з 18 на 19 березня 2023 року

Що далі?

Найближчим часом мостовики “АВТОСТРАДИ” планують повністю з’єднати обидві частини нововстановленого прогону та приєднати їх до старої частини з боку вул.Причальної. Паралельно триватиме монтаж відсутніх консолей на цю раніше встановлену частину, а також на ті блоки, що були щойно приєднані до неї з боку “штанів”. Після цього буде проведена ревізія всіх з’єднань старого фрагменту з боку Дніпра. Його посунуть та приєднають до прогону над Дніпровською Набережною. Після завершення цього етапу робіт мостобудівельники домонтують бракуючі фрагменти прогону, щоб довести всю конструкцію до устійної опори та з’єднати її з вже готовою в нижньому шарі покриття насипною частиною з’їзду.

Також буде проведене укрупнення металоконструкцій “штанів” та гілки з’їзду в бік мосту Патона. В міру готовності вони будуть монтуватися на нові опори. На сьогодні керівництвом мостобудівельного підрозділу “АВТОСТРАДИ” озвучене прагнення відкрити рух обома гілками з’їзду в липні 2023 року. Звісно, на це можуть впливати зовнішні чинники, такі, як воєнна ситуація в країні або рішення Уряду, військової адміністрації та замовника.

Останні новини з Києва на нашому сайті: на Дегтярівському шляхопроводі прибрали чотири аварійні балки, свіжий відео-огляд Оболонського острова та мостів, що на нього будують,  “Київавтодор” облаштував у столиці кілька нових кільцевих розв’язок, “АВТОСТОРАДА” розповіла про перебіг робіт з будівництва лівобережної автомобільної розв’язки Дарницького мосту, на Вело-Пішохідному мості монтували нові підлогові скляні блоки замість пошкоджених російською ракетою, завершені ремонтні роботи на частині вул.Спаській, ремонтувалася бруківка Подільського узвозу.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

2 коментар до “Встановлено 210-тонний прогін з’їзду з Дарницькому мосту в Києві + ВІДЕО”

Додати коментар