Берегівський район, Закарпатська область

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, ремонтні роботи на 280-метровому автомобільному мості через річку Тиса на міжнародній трасі ♦ М-26 “Вилок – Неветленфолу – КПП «Дяково»” завершені та рух транспорту відновлено.

Нагадаю, що 18 жовтня 2022 року міст був закритий для руху. Дорожня компанія ТОВ “ШБУ-77” та її мостобудівельний підрозділ ТОВ “Синергія Міст” забетонували нову плиту у прогоновій будові мосту, замість аварійної, та переасфальтували сам міст і під’їзди до нього. Замовником ремонту виступила Служба автомобільних доріг у Закарпатській області. Оскільки міст є важливою місцевою транспортною артерією, то роботи велися у прискореному темпі та були завершені з випередженням графіка.

Міст розташований у безпосередньої близькості до міжнародного пункту пропуску «Вилок» на кордоні з Угорщиною, а також дає змогу дістатися до МПП «Дяково» на румунському кордоні, – дорогою М-26. З іншого його боку найближчі значні міста – Берегове, Виноградів (туди прямує траса М-23) та далі – Хуст (від Виноградова – трасою Н-09).

Сам міст має був побудований у повоєнні роки і має цікаву будову, хоча й типову для мостів, що будувалися через гірські ріки у західній частині України у 40-50-ті роки ХХ століття. Він складається з чотирьох 70-метрових прогонів, кожний з яких є сталевою фермою з проїздом по низу. Має дві устойні та три проміжні опори по типу “биків”. Деформаційних швів три: на устоях та на середній опорі. Від устоїв до середини мосту по два прогони зібрані у нерозрізні прогонові будови. Проїзна та тротуарні частини – залізобетонні з плит. Поверх бетону проїзна частина заасфальтована.

Міст давно не відповідає сучасним вимогам за вантажопідйомністю та проїзним габаритом. Двом зустрічним фурам на ньому роз’їхатися проблематично. Через це його треба повністю замінювати на новий. Але, під час війни, в Україні подібні проекти не реалізовуються. Тому на сьогодні на мості був виконаний дрібний аварійний ремонт, який допоможе йому достояти до того часу, коли з’явиться змога реалізувати більш масштабні плани.

З нещодавніх новин з Закарпаття на нашому сайті: ремонтують трасу М-06 між Ужгородом та Мукачевим, завершують ремонт мосту на дорозі Р-21, укріплюють підпірною стінкою дорогу Н-09 над Тисою, відремонтували місцеві дорогу “Кольчино – Пузняківці”, ремонтувалася місцева дорога “Свалява – Довге – Липча”, а також її державна частина Т-07-12 “Перечин – Свалява”. Триває ремонт на місцевій дорозі “М-06 – Іванівці – Щасливе”.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар