Закарпатська область

Як не дивно, але дорожникам теж треба готуватися до початку нового навчального року. Адже, починаючи з 1 вересня, там, де навчання проводиться очно, кожного ранку багато дітлахів перетинають автомобільні дороги, прямуючи до шкіл, а вдень – повертаються додому. Тож про їхню безпеку треба подбати. Особливо це важливо у місцинах, де уздовж транзитних доріг розташовано багато населених пунктів. Хто бував у Карпатах, – ті добре знають, що більшість сел там витягнуті на багато кілометрів по обох боках головних автомобільних шляхів і йдуть часто впритул одне до одного. Тому свою роботу закарпатські шляховики розпочали саме з гірської місцевості.

Останніми днями серпня Закарпатська обласна САД повідомила про роботи з нанесення попереджувальної дорожньої розмітки на пішохідних переходах, яку оновлюють та посилюють поблизу шкіл, дитячих садочків та інших місць, де можуть переходити дорогу діти. Підрядники Служби, франківська компанія “ПБС”, поступово опрацьовують трасу ♦ Н-09 “Мукачево – Рогатин”, просуваючись з гірської її частини долу. На 26 серпня роботи були виконані на ділянці 194–204 кілометрів дороги у селі Лазещина та селищі Ясіня. Також дорожники починали працювати у населених пунктах Біла Церква та Великий Бичків, та поступово переходять до інших населених пунктів.

Як добре видно з оприлюднених Службою автомобільних доріг у Закарпатській області світлин, сама дорога перебуває у відмінному стані. Вона була відремонтована протягом 2020-2021 років у межах національної програми “Велике Будівництво”. Це дуже допомагає дорожникам, оскільки на рівному та гладкому дорожньому полотні малювати розмітку швидко та просто, не витрачаючи зайвих матеріалів.

Доречі, на своєму каналі я робив кілька оглядів, присвячених ремонтам траси Н-09 на її закарпатській частині. Кому цікаво: ремонт траси у Буштині у 2020-му році, огляд щойно відремонтованої траси на ділянці Хуст-Мукачеве в тому ж році та ліквідація наслідків повені у двох частинах (даю посилання на першу, кому буде цікаво – в ній буде посилання на продовження).

Слід зазначити, що оновлення дорожньої розмітки та профілактика систем освітлення на небезпечних ділянках державних доріг тривали протягом всього літнього сезону, про що я неодноразово розміщував новини у нашій FB-групі. Тож, ця новина стосується лише одного з багатьох епізодів діяльності дорожних служб, де з боку САД зазначена прив’язка до конкретних локацій.

З нещодавніх новин з Закарпаття на нашому сайті: щойно “Укрзалізниця” відновила дві дільниці залізничного шляху до румунського кордону, які не використовувалися понад 10 років. Обидві, доречі, йдуть паралельно дорозі Н-09, про яку йдеться у цій новині. Трасу М-06 “Київ – Чоп” оновлюють від Ужгорода до Сваляви. На Тячівщині за кошти громад ремонтують місцеві дороги.

Новину повідомила Служба автомобільних доріг у Закарпатській області на своїй FB-сторінці:

Готуємося до початку навчального року
? На дорогах біля навчальних закладів наносимо розмітку пішохідних переходів. Ідемо згори: розпочали з високогірної ділянки траси Н-09 Мукачево-Рогатин.
? Свіжа розмітка 1.14.1 вже поруч із школами на км 194–204 у селі Лазещина та селищі Ясіня. Також працюємо у населених пунктах Біла Церква та Великий Бичків. Роботи виконує підрядник «ПБС».
❗️ Пам’ятайте, що ви у свою чергу, теж можете посприяти безпеці на дорозі. Саме час підготувати світловідбивачі, які передбачені правилами дорожнього руху. В осінньо-зимовий період бути видимим на дорозі критично важливо.
? Шановні водії! Будьте пильними та зважайте, що на дорозі працює техніка.
Все буде Україна ??

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар