Київ

17 березня 2023 року на київському Русанівському острові розпочалася друга черга капітального ремонту вулиці Ентузіастів. Роботи ведуться на новій ділянці протяжністю 850 метрів від перехрестя з північним кінцем бульвару Ігоря Шамо (виключаючи саме перехрестя) і трохи за міст, що сполучає Ентузіастів з вулицею Євгена Сверстюка. Першу 500-метрову ділянку вулиці від Русанівської набережної до того ж перехрестя з Шамо почали ремонтувати наприкінці 2021 року, але роботи довелося призупинити з початком російської навали у лютому 2022 року. В липні того ж року ремонт було ненадовго відновлено, але виконати повний обсяг робіт згідно проекту не змогли через обмеженість фінансів під час воєнного стану. В результаті на зазначеній ділянці була переукладена зливова каналізація, влаштована нова основа дорожнього одягу та вкладено два шари асфальтобетону на проїзній частині вулиці з трьох проектних, забезпечено проїзд автотранспорту. Про стан всієї вулиці на кінець липня 2022 року я робив новину на сайті та відео-огляд. На цьому ремонтні роботи зупинилися до кінця року.

Київ, вул.Ентузіастів. Схема ремонтної ділянки другої черги та шляхів об'їзду. КК "Київавтодор"
Київ, вул.Ентузіастів. Схема ремонтної ділянки другої черги та шляхів об’їзду. КК “Київавтодор”

Черговий етап робіт на новій ділянці виконує той самий генпідрядник, що відповідав і за перший етап: турецька компанія “Onur”. Замовником виступає комунальна корпорація “Київавтодор”. На початковому етапі другої черги влаштовується нова система зливової каналізації з діаметром головної магістралі 600 мм. Вона проходить уздовж всієї ділянки під проїзною частиною з ухилом від Шамо на південь. Біля перехрестя з Шамо глибина розміщення комутаційної камери складає приблизно 2-2,5 м., а на протилежному кінці ділянки – близько 6 метрів. Ці работи виконує субпідрядна спеціалізована організація ТОВ “Будівельні споруди міста”. Вона займається демонтажем залізобетонної основи дороги під викопування траншеї, прокладає труби, монтує колодці та камери, робить розведення та комутацію зі старою системою, що прокладена під усім островом. Ця ж компанія робила аналогічні роботи під час проведення першої черги ремонту.

Зараз роботи з прокладання нової каналізації ведуться двома бригадами з двох кінців ділянки – назустріч одна одній. Також між ними працюює техніка, що займається демонтажем бетонної основи під дорогу. Після завершення робіт з інженерними мережами, генпідрядник приступить до дорожних робіт. Наразі невідомо, чи планується на цей раз провести роботи за проектом в повному обсязі, або ж, в умовах воєнного часу, виконають лише “програму-мінімум”, відремонтувавши та замінивши найкритичніше. Початкову інформацію щодо ремонту я отримав від “Київавтодору”, але, після інспектування ділянки та зйомки відео-огляду 25 березня 2023 року, певні питання для мене виявилися нез’ясованими. Їх я спрямував прес-службі “Київавтодору”, але, станом на момент підготовки цієї новини,  нажаль, поки що відповідей вона не надала. Висвітлити їх я сподіваюся у наступному огляді.

На сьогодні транзитного проїзду вулицею Ентузіастів немає. На кінці ділянки біля мосту на/з вул.Сверстюка проїзна частина перекрита бетонними блоками. Так само і сам міст. Місцеві мешканці можуть дістатися своїми автівками до домівок однією смугою з перехрестя з бульваром Шамо. Громадський транспорт ремонтною ділянкою не курсує.

Загальна довжина вулиці Ентузіастів сягає трохи більше 2,7 км. Попередньо відомо, що ремонтувати вулицю планують на всій протяжності, і роботи розбиті на три черги. Хоча, з огляду на воєнний стан в країні, неможливо виключити, що останню ділянку теж розіб’ють на дві. Поки що точної інформації про неї немає. Саму вулицю проклали тут на початку 1960-х років, а останній капітальний ремонт на ній проводили у 1981 році. Вулиця розташована в Дніпровському районі Києва на Русанівському острові, який огинає півколом, починаючись та закінчуючись на Русанівській набережній – центральній транзитній вулиці острова.

За минулі 40 років комунікації вулиці Ентузіастів, тротуари, проїзна частина, бордюри тощо зазнали суттєвих руйнувань.Тому поточний капітальний ремонт є вимушеною мірою. Але, до російської навали, в річище сучасних урбаністичних тенденцій, при розробці проекту київська влада ставила за мету зробити з вулиці Ентузіастів зразково-показову в сенсі зручності та безпеки для пішоходів та велосипедистів. Для цього до розробки проекту були заручені турецькі фахівці-урбаністи. Для комфорту неавтомобілістів тут планувалося встановити антипаркувальні стовпчики та облаштувати велодоріжки уздовж всієї вулиці, влаштувати “острівці безпеки” на пішохідних переходах, а частину переходів зробити підвищеними. В свою чергу, для водіїв запроектували паркувальні майданчики, вкриті колотою бруківкою. В якому обсязі, коли та чи будуть взагалі ці плани тепер втілені в життя, – чекаємо роз’яснень від замовника ремонту.

Дивитися видео:

Окрема тема – автомобільний міст через Русанівський канал між вул.Ентузіастів та вул.Сверстюка. В проект ремонту першої він не входить. Але його стан також вимагає ремонту. Що ви могли побачити в огляді. Принаймні,  ремонту потребує проїзна частина та тротуарні блоки. Скоріш за все, треба облаштовувати нову розподільчу плиту та гідроізоляцію. За інформацією замовника, зараз питання ремонту цього мосту обговорюється. Це було б цілком логічно зробити в той період, коли міст перекритий для руху транспорту. Сподіваюся, на той час, коли я зможу зафільмувати черговий огляд поточного стану ремонтних робіт, це питання також вже вирішиться.

Стосовно термінів виконання робіт другої черги, відомо, що поточні обмеження руху транспорту на ділянці впроваджені до 30 червня 2023 року.

Останні новини з Києва на нашому сайті: над вул.Дніпровською Набережною встановили дві частини прогону лівобережного з’їзду з Дарницького мосту в бік Осокорків (ВІДЕО), на Дегтярівському шляхопроводі прибрали чотири аварійні балкисвіжий відео-огляд Оболонського острова та мостів, що на нього будують,  “Київавтодор” облаштував у столиці кілька нових кільцевих розв’язок, “АВТОСТОРАДА” розповіла про перебіг робіт з будівництва лівобережної автомобільної розв’язки Дарницького мосту, на Вело-Пішохідному мості монтували нові підлогові скляні блоки замість пошкоджених російською ракетою, завершені ремонтні роботи на частині вул.Спаській.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар