Київ

На минулому тижні турецька компанія “Onur” вклала два з трьох запланованих шарів асфальтобетону на обох напрямках руху на ремонтній ділянці довжиною 500 метрів київської вулиці Ентузіастів. По вулиці відновили вільний проїзд та рух громадського транспорту. Зараз підрядник асфальтує заїзди у двори. Незабаром буде нанесена тимчасова дорожня розмітка. Нажаль, як можна зрозуміти з повідомлення замовника ремонтних робіт, комунальної корпорації “Київавтодор”, через війну киянам та, зокрема, меншканцям Русанівки, – не варто швидко чекати продовження ремонту на всю довжину вулиці, як це планувалося минулого року. А втім, деякі ознаки безпосередньо на вулиці, все ж таки дають надію, що ремонт продовжиться. Хоча і невідомо, в якому темпі та обсязі робіт.

Загальна довжина вулиці Ентузіастів сягає трохи більше 2,7 км. З 1981 року вона капітально не ремонтувался. Вулиця розташована в Дніпровському районі Києва на Русанівському острові. Капітальний ремонт її розпочато у грудні 2021 року. Заплановано було робити його поступово по ділянках на всій протяжності вулиці. Перша ділянка – від Русанівської набережної до бульвару І.Шамо. Бульвар починається та закінчується на цій вулиці. Тож для тих, хто не був безпосередньо на місці ремонту, поясню, що відтинок, що ремонтується, розташований ближче до Лівобережного масиву та лінії метрополітену.

Взимку 2022 року, через масований напад росії на Україну, роботи на вулиці не велися. Перед тим встигли замінити інженерні мережі на ремонтній ділянці, частково підготувати основу для майбутньої проїжджої частини вулиці. Ділянка опрацьовувалася послідовно по напрямках руху, щоб не перекривати трафік зовсім. Але, рух транспорту через це, все одно, залишався утрудненим. Тож при першій змозі роботи поновили, щоб зробити вулицю повністю проїзною. В попередній новині з цього ремонту я докладно описав, чим він є незвичайним для Києва та що саме збираються робити на вулиці за проектом.

22 липня 2022 року я побував на вулиці Ентузіастів та відзняв відео-огляд того, в якому стані вулиця перебуває зараз і які роботи на ній проводяться. Нажаль, я не встиг зафільмувати процес укладання асфальту, який відбувся кількома днями раніше, тому це можна роздивитися на світлинах від “Київавтодору”. В огляді ви побачите деякі роботи, що тривають. Також покажу вам в режимі таймлапсу прохід майже всією вулицею: її частково відремонтованою частиною та тією, що буде ремонтуватися у майбутньому.

Дивитися видео:

За даними “Київавтодору”, на сьогодні заасфальтовано 5,5 тисяч м2 проїжджої частини вулиці. Встановлено більше кілометра нового бордюру з натурального каменю. Як ви могли побачити з мого відео, старий залізобетонний бордюр скрізь вулицею майже повністю зруйнований. Також оновлена система освітлення. Під вулицею прокладений новій зливовий колектор діаметром 600 мм. Проводяться підготовчі роботи до влаштування нових тротуарів.

Про цю новину повідомила на своїй FB-сторінці комунальна корпорація “Київавтодор”:

Проїзд вулицею Ентузіастів відновлено в обидва напрямки, ремонт триває

На вул. Ентузіастів триває ремонт. Дорожники заасфальтовали проїжджу частину – ділянку, де прокладали інженерні мережі. Влаштовано 5500 кв. м на протяжності 600 м.
Завдяки цьому, рух відновлено в обидва напрямки на північній частині вул. Ентузіастів (від Русанівської набережної до б-ру І. Шамо). Також поновлено рух громадського транспорту за старими схемами.
Нині дорожники влаштовують асфальтове покриття на заїздах у подвір’я. Згодом нанесуть тимчасову розмітку.
Ремонт на вул. Ентузіастів поновили, щоб забезпечити проїзд всією шириною проїжджої частини. Повний комплекс робіт, враховуючи воєнний стан, цього року виконати не зможуть.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар