Місто Ковель, Волинська область

Волинська обласна служба автодоріг, із залученням у якості виконавця івано-франківської дорожньобудівельної компанії “ПБС”, виконала ремонт траси М-07 “Київ – Ковель – Ягодин (на м.Люблін)” на території міста Ковеля.

Дорога М-07 останнім часом стала однією з головних трас, що сполучають центральну Україну з Польщею. У лютому-березні нею евакуювалися на захід багато українців, що тікали від жахів війни. Нею доправляється велика кількість іноземної допомоги та товарів першої необхідності. Тепер нею почали повертатися з Європи наші мешканці-втікачі. Все це у багато разів збільшило навантаження на дорожнє покриття і воно почало швидко руйнуватися. Ще восени минулого року я їхав “Варшавкою” зі зйомок у Сарнах та дивувався: дорога наче й не нова, але знаходиться у досить доброму стані. Нажаль, останнім часом від проїжджаючих нею почало надходити все більше скарг щодо її стану.

Служба автомобільних доріг у Волинській області завжди ретельно доглядала за станом обласних доріг. На 2022-й рік був запланований ремонт ділянки траси від Ковеля до державного кордону, включно з пунктом пропуску “Ягодин – Дорогуськ”. А також вищезазначена ділянка у самому Ковелі, що фактично є його південним обходом. Нажаль, через вторгнення російських загарбників в Україну, всі капітальні та середні поточні ремонті довелося відкласти. Але стан дороги за останні пів року значно погіршився. Тому не можна було відстрочити, принаймні, ямковий ремонт.

Тож, дорожники з “ПБС” переасфальтували понад 2800 м2 пошкодженого дорожнього полотна у межах міста. Зокрема, відновлено покриття мосту через річку Турія та на подходах до нього. Також ремонтувалися підходи до перехрестя з трасою Р-15 “Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква”. На мосту асфальтування виконувалося з застосуванням між шарами асфальтобетону геосітки, що має уповільнити деформацію покриття під вагою вантажних авто.

Найбільш проблемні ділянки дороги відфрезеровувалися та перекривалися суцільними асфальтобетонними картами. Менші пошкодження закривалися латками з гарячого асфальтобетону.

Це вже не перші дорожні роботи, що проводяться на трасі М-07 останнім часом. Кілька днів тому Волинська САД повідомила про завершення робіт з заміни дорожнього прокриття на двох мостах через Західний Буг на МКПП “Ягодин – Дорогуськ”. А трохи раніше у Ковельському районі нарешті доробили та відкрили 3-кілометровий новозбудований лівий проїзд по ній. Також дорожники ремонтують територіальні дороги в області, якими мешканці населених пунктів, що розташовані на віддаленні від центральних доріг, можуть до них дістатися.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці Служба автомобільних доріг у Волинській області:

Автодорога М-07: заасфальтовано проблемні ділянки траси у м.Ковелі

? Сьогодні автомобільна дорога М-07 Київ – Ковель – Ягодин (на м.Люблін) є однією з українських «доріг життя». Вона надзвичайно важлива для життєдіяльності не лише Волині, а й усієї країни, нею проходять основні обсяги товарів та гуманітарних вантажів.
Тому продовжуємо прикладати максимум зусиль задля забезпечення безпечних умов руху та підвищення пропускної спроможності цієї транспортної артерії.
? Кілька днів тому ми повідомляли про завершення робіт з відновлення дорожнього покриття на двох мостових переходах через річку Західний Буг, що розташовані на під’їзді до ПП «Ягодин – Дорогуськ».
☝️ Сьогодні звітуємо про ремонт ще понад 2800 м2 дорожнього покриття «варшавської» траси на ділянці, що пролягає містом залізничників Ковелем. Зокрема, відновлено дорожнє покриття на мостовому переході через річку Турія та підходах до нього, а також на ураженому деформаціями відтинку цього шляху поблизу примикання до нього автодороги Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква.
? Дорожники спершу відфрезерували зношене дорожнє покриття, а згодом уклали асфальт. Асфальтували в нічну пору доби, аби анітрохи не перешкоджати
безперебійному руху транспорту.
?‍♂️ Роботи проведено субпідрядним підприємством ТОВ «ПБС».
?? З нетерпінням чекаємо нашої Перемоги, щоб втілити у життя нереалізовані через війну цьогорічні наші плани з масштабного відновлення міжнародного автошляху М-07 на ділянці Ковель – ПП «Ягодин».

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар