Рахівський район, Закарпатська область

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, на 149-му кілометрі національної траси ♦ Н-09 “Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Львів”, яка сполучає Закарпаття з Прикарпаттям та Львівщиною, розпочалися аварійні роботи з ремонту існуючої підпірної стінки, що захищає земполотно дороги від розмиву річкою Тиса.

У селі Ділове вода підмила 188 метрів габіонної підпірної стіни, яка почала через це руйнуватися. Прискорює цей процес і перезволоження грунту за габіонами. Зараз фахівці з франківської компанії “ПБС” влаштовують тут монолітний залізобетонний фундамент з заглибленням 2-3 метри під рівень дна ріки. Саму стінку укріплюють спеціальними бандажами на протязі 163 метрів. Також додатково зводиться 25-метрова нова стінка. А проблему зволоженного грунту вирішать додатковими дренажами.

Нажаль, зараз я не маю змоги побувати на місці проведення робіт та показати це вам “в усіх барвах” на відео, але в серпні 2020 року, після чергової повені, коли гірські річки вийшли з берегів, змиваючи все на своєму шляху, я робив огляд саме у цих місцях Карпат, у Рахівському районі, як на цій й же дорозі Н-09 робили берегоукріплення та відновнювали схожі пошкоджені повенню підпірні стінки. В цьому відео ви можете подивитися, яким чином виконуються подібні роботи.

Також у серпні поточного року назву села Ділове ви могли зустрічати у новині, щодо відновлення “Укрзалізницею” двох дільниць залізничного шляху до румунського кордону, які не використовувалися понад 10 років. Тоді тут працювали залізничники та поновили однойменну станцію “Ділове”. Цікаво, що наприкінці жовтня очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив про скоре завершення створення транзитного коридору через територію Румунії та запуск прямого потягу від Ужгорода до Івано-Франківська, який буде курсувати саме через Ділове.

З нещодавніх новин з Закарпаття на нашому сайті: у Хустському районі завершують ремонт мосту на дорозі Р-21, біля Мукачева відремонтували місцеву дорогупродовжується ремонт однієї з головних автомагістралей країни у західному напрямку – траси М-06 “Київ – Чоп”, активно ремонтують Вилоцький міст, ремонтують місцеву дорогу “Свалява (М-06) – Довге – Липча” та ремонтують дорогу “Перечин – Свалява (М-06)”.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар