Хустський район, Закарпатська область

За повідомленням Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, після вимушеної перерви відновлені ремонтні роботи на мості через річку Ріка між селами Ряпідь та Гонцош неподалік від села Нижній Бистрий, на регіональній  дорозі ♦ Р-21 “Долина – Хуст”.

Дорога Р-21 має протяжність 129 км. Вона починається у прикарпатській Долині та завершується у закарпатському Хусті, проходячі наймальовничнішими ущелинами крізь всі Карпати. На своєму шляху вона, як будь-яка інша гірська дорога, перетинає безліч річок та потоків. Протягом 2020-2021 року ця дорога ремонтувалася в межах програми “Велике Будівництво”. Також оновлювалися і мости на ній.

Нажаль, окремого огляду ремонту цієї дороги я не робив, але у 2020 році двічі знімав процес ремонтних робіт на територіальній дорозі Т-07-18, яка проходить в тих самих місцях і на певному відтинку співпадає з Р-21. Тож, кому цікаво, що являє собою сама дорога та місцевість, що її оточує, можуть подивитися ці огляди. Там присутні дуже красиві гірські аерозйомки, якими можна помилуватися: червень 2020 року та серпень 2020 року – частина перша і частина друга.

Міст через річку Ріка частково відремонтували у минулому році. Але, то був “перехідний” об’єкт, тобто ремонт мали закінчити у 2022-му. Цьому стало на заваді повномасштабне вторгнення росії. Оскільки всі великі ремонти в країні були призупинені, а кошти виділялися лише на роботи, пов’язані з експлуатаційним утриманням доріг, то відновити ремонт вдалося лише зараз. Але, завершити цей міст край важливо перед зимою заради безпеки руху, тож Служба автодоріг Закарпаття робить все можливе для цього.

Зараз роботи проводяться на лівій стороні штучної споруди. Права вже заасфальтована та зараз відкрита для руху. Рух мостом здійснюється в реверсному режимі. На лівій же влаштовується рулонна гідроизоляція, після чого вона буде заасфальтована двома шарами асфальтобетону. Після асфальтування будуть відновлені перильна огорожа та колесовідбійник. Завдяки сервісу Google Street View ми можемо побачити, як виглядав цей міст до ремонтів (дивіться світлини у галереї знизу).

З нещодавніх новин з Закарпаття на нашому сайті: біля Мукачева відремонтували місцеву дорогупродовжується ремонт однієї з головних автомагістралей країни у західному напрямку – траси М-06 “Київ – Чоп”, активно ремонтують Вилоцький міст, ремонтують місцеву дорогу “Свалява (М-06) – Довге – Липча”, ремонтують дорогу “Перечин – Свалява (М-06)”, “Укрзалізниця” відновила дві дільниці залізничного шляху до румунського кордону, які не використовувалися понад 10 років.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар