Місто Мукачево, Закарпатська область

На міжнародній трасі ♦ М-24 “Велика Добронь – Мукачево – Берегове – КПП «Лужанка»” ремонтують 130-метрову найбільш пошкоджену ділянку, яка співпадає з міською вулицею Графа фон Шенборна неподалік від місця, де вулиця повертає у напрямку Площі Паланок. Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Закарпатський області, яка є замовником робіт. Працює тут вже добре знайома нам дорожньо-будівельна компанія ТОВ «ШБУ-77».

Траса М-24 має протяжність 62,3 км. і прямує до міжнародного пункту пропуску «Лужанка» на україно-угорському кордоні. У 2019 році до її складу була долучена територіальна дорога Т-07-10. Таким чином, траса була фактично подовжена до села Велика Добронь. В Великій Доброні дорога сполучається з міжнародною трасою М-25 “Соломоново – Чоп – Велика Добронь – КПП “Косино” – Яноші”. Доречі, Google Maps про цю зміну поки що не знають, тому тим, хто цим сервісом користується для планувань своїх поїздок, треба бути уважнішими.

Траса М-24 планувалася до ремонту на 2022-2023 роки. Зараз її стан в цілому задовільний, але є місця з колійністю та ямами, які ліквідують ямковим ремонтом. Як зазначають водії, що користуються пунктом пропуску «Лужанка», найгірший стан дороги спостерігається на шляхах під’їзду до КПП та у населених пунктах. Це не дивно, бо через велику війну трафік транспорту через ций перехід значно збільшівся. Як повідомляло на початку вересня 2022 року видання “UA-REPORTER.COM“, на КПП навіть відбулася виїзна нарада за участю очільника Закарпатської ОВА, яка мала на меті намітити шляхи збільшення пропускної спроможності пункту. Тому, ймовірно, назабаром КПП «Лужанка» очікує модернізація, яка, також ймовірно, відбудеться у межах проекту “Відкритий кордон”. Поки що ж Закарпатська обласна САД, в межах коштів на утримання доріг, намагається привести до ладу наявну дорогу.

На оприлюднених світлинах: дорожня техніка «ШБУ-77» працює на 30-метровій частині ремонтної ділянки на лівому проїзді. Тут перевстановлюють бордюри та готуються переасфальтувати верхній шар асфальтобетонного покриття.

З нещодавніх новин з Закарпаття на нашому сайті: повідомлялося про ремонт місцевої дороги “Ужгород – Ярок”, в межах підготовки до нового навчального року були посилені роботи з нанесення дорожньої розмітки пішохідних переходів на трасі Н-09 в поряд зі школами. Також “Укрзалізниця” відновила дві дільниці залізничного шляху до румунського кордону, які не використовувалися понад 10 років.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар