Львівська область

Напередодні Дня Державності України компанія “Автомагістраль-Південь” відзвітувала про швидке закінчення робіт на міжнародному пункті пропуску “Краковець-Корчова” на кордоні з Польщею. МКПП розташований на трасі ♦ М-10 “Львів – Краковець (на м.Краків)”. Його глибока модернізація проводиться з червня 2022 року в межах міжнародного проекту “Відкритий кордон”.

Нагадаю, що у червні кілька тижнів пункт пропуску був закритий. В цей час проводилися дорожні роботи зі збільшення кількості смуг руху по М-10 в межах МКПП з 4-х до 10-ти – в зоні паспортного та митного контролю. Також були побудовані заїзди до майданчика огляду автотранспорту та розвороти. Облаштовані майданчики для павільйонів. Підведені комунікації, налагоджена система освітлення, нанесена дорожня розмітка, встановлені знаки. 20 червня рух транспорту було відкрито і з того часу пункт працює безперервно.

Хоча, через роботи, що все ще тривають, періодично впроваджуються певні обмеження. Так з 18 липня був закритий проїзд приватного легкового транспорту. Це було пов’язане з будівництвом великого захисного навісу розміром 18х80 метрів, який монтували саме співробітники “Автомагістралі-Південь”. При цьому вантажні автівки та автобуси пропускалися через пункт пропуску без обмежень. Наразі, ці роботи вже завершені.

Перед тим було побудовано додатковий автобусний термінал. Для нього був облаштований спеціальний майданчик довжиною понад 145 метрів, що містить оглядову яму.  До нього побудували хідник з бруківки та облаштували зелену зону, огородження та іншу необхідну інфраструктуру.

Компанія завершує будівництво одного з двох паркінг-майданчиків для вантажівок, що прямують до країн ЄС. Площа майданчиків складає 1,7 та 2 гектари. Конструктив майданчиків: ущільнений шар піску, шар геотекстилю, нижній шар ЩПС, георешітка та верхній шар ЩПС. На даний час облаштувуються з’їзди до першого майданчика з основної дороги.

У 20-х числах липня, по результатах першого місяця роботи пункту після його відкриття, Міністерство інфраструктури України сповістило про реальне збільшення середньодобової пропускної здатності МПП “Краковець-Корчова” при виїзді з України вантажного транспорту на 51%. Не враховуючи легковиків та автобуси. Цього вдалося досягнути завдяки збільшенню зони контролю.

Протягом липня поблизу інших міжнародних пунктів пропуску на західних кордонах України “Укравтодором” проводяться різноманітні роботи з поліпшення під’їздів в межах “Відкритого кордону”. Але, до модернізації самих цих пунктів ще не приступали. Проаналізувавши позитивний досвід оновлення МПП “Краковець-Корчова”, Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що найближчим часом міністерство планує масштабувати «Відкритий кордон» на інші пункти пропуску. Серед пріоритетів – найбільш завантажений пункт на українсько-польському кордоні «Ягодин – Дорогуськ» на Волині, де нещодавно оновили дорожнє покриття мостів через прикордонний Західний Буг.

Новину повідомила на своїй FB-сторінці компанія “Автомагістраль-Південь”:

До Дня Державності України ?? завершуємо модернізацію пункту пропуску «Корчова-Краківець» у Львівській області.

Найближчими днями найбільше «вікно» між Україною та Європою знову відкриється для пасажирського транспорту ???
✅ На останньому етапі співробітниками «Автомагістраль-Південь» змонтований навіс довжиною 80 метрів та шириною 18 метрів, завдяки якому перебування на пункті пропуску має стати комфортним за будь-якої погоди.
✅ Також влаштований спеціальний майданчик для автобусів довжиною понад 145 метрів, який містить оглядову яму. Облаштований тротуар з бруківки, зелена зона. Встановлене огородження, створена інша необхідна інфраструктура.
✅ Добігає кінця будівництво одного з двох майданчиків для відстію великогабаритного транспорту, що прямує до країн ЄС. Площа майданчиків – 1,7 та 2 гектари.
Конструктив паркінгу включає шар піску, геотекстиль, нижній шар ЩПС, георешітку та верхній шар ЩПС. На даний час на першому майданчику влаштований останній шар ЩПС, залишається облаштувати з’їзди з основної дороги.
⚠️ Нагадаємо, на першому етапі модернізації пункту пропуску була розширена існуюча дорога в зоні паспортного і митного контролю, влаштовані примикання до майданчика огляду автотранспорту та розвороти. Створені майданчики для вагончиків. Проведені комунікації, освітлення, нанесена розмітка, встановлені знаки. Ми також забезпечили комплексне облаштування території – вирізані кущі та дрібнолісся. По всій протяжності зони контролю встановлена огорожа.
⏏️ На сьогодні західний кордон – чи не єдиний зв’язок України зі світом. Кожного дня його перетинають десятки тисяч українців, тисячі автомобілів з вантажем. Модернізація пункту пропуску – це можливість мінімізувати черги, прискорити проходження кордону, зробити процедуру перетину більш зручною.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар

%d блогерам подобається це: