Житомирський район, Житомирська область

Служба автомобільних доріг у Житомирській області повідомила про хід капітального ремонту подвійного мосту через річку Дубовець на міжнародній трасі ♦ М-06 “Київ – Чоп”, який був пошкоджений авіанальотом російських загарбників під час бойових дій в на початку 2022 року. На наприкінці грудня минулого року група компаній “RDS”, яка виконує там ремонтні роботи, сповістила про цей ремонт у своєму дописі, але тоді про нього було замало інформації для повноцінної новини на сайт. Тепер же я можу розповісти вам про цей об’єкт дещо докладніше.

Отже, міст на 91-му кілометрі траси має довжину 48 метрів та два окремі проїзди, складені з пустотних мостових плит. Прогонова будова кожного проїзду складається з 4 прогонів завдовшки 12 метрів. Кожна проміжна опора являє собою два рядки стійок-паль, увінчаних монолітним ригелем. Виходячи з конструктиву, міст міг бути побудований у 1970-80-х роках. Перед проведенням в Україні “Євро-2012” його ремонтували. Припустимо, тоді плити вклали на гумові опорні частини (ГОЧі).

Мостовики з “RDS” розпочали підготовчі роботи наприкінці жовтня 2022 року. Після вибухів на мосту пошкоджені прогони 0-1 та 1-2 на обох проїздах. Але, часткове руйнування конструкції не позбавило міст загального проїзного стану, хоча й ускладнило проїзд транспорту. Ремонт замовник вирішив проводити без перекриття руху. Міст був обстежений фахівцями ДержДорНДІ, які надали свої рекомендації щодо відновлення. Спочатку роботи відбуваються на правому проїзді. Після їх завершення так само перекриють для ремонту лівий.

Станом на середину грудня була демонтована розподільча монолітна плита правого проїзду, знятий деформаційний шов. Пізніше була розібрана шафна стінка з боку Києва та бетонування відкосу. Плити прогонової будови двох прогонів також демонтувалися. Після додаткового обстеження та випробувань 19 плит були визнані непридатними для подальшого використання, а 6 повернулися на свої місця. Цікаво, що такий тип пустотних плит є морально застарілим та вже не виготовляється в Україні. Тому нові плити були виготовлені за окремим проектом, щоб максимально відповідати характеристиками тим, що працюватимуть з ними в одній конструкції.

На сьогодні на мосту встановлені нові деформаційні шви виробництва “Maurer”, забетоновані відкоси, шафна стінка та перехідні плити, вкладені всі плити прогонів, триває армування розподільчої плити проїзду. Приблизно за тиждень мостовики планують виконати її бетонування. Після завершення всіх робіт на проїздній частині та відкриття руху, будівельники виконають аналогічні роботи на лівому проїзді. Заздалегідь невідомо, скільки плит доведеться замінити там. Адже деякі пошкодження були виявлені лише після демонтажу. Крім цього, ймовірно, доведеться “косметично” реставрувати опори.

З останніх новин з Житомирщини на нашому сайті: біля Бердичева наводили лад на дорозі М-21, на тій же трасі ремонтують зруйнований міст через річку Тростяниця, ліквідували ямковість на ключових автошляхах області, капітально відремонтовано пошкоджений вибухом міст на “Варшавській” трасі М-07, капітально ремонтувалися мости в Житомирській та кількох інших областях, на трасі “Київ – Чоп” ремонтували проблемні ділянки.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар