Житомирський район, Житомирська область

В середині березня ми з вами мали останню новину з відео-оглядом з капітального ремонту-відбудови мосту через річку Дубовець на 91-му кілометрі траси ♦ М-06 “Київ – Чоп” біля с.Царівка. Міст був пошкоджений російськими авіабомбами на початку 2022 року. Ремонтні роботи наразі виконуються на правому проїзді мостобудівельним підрозділом групи компаній “RDS”. Сьогодні маю для вас свіжу інформацію, що відбувається на об’єкті і які роботи вже виконані.

Отже, на сьогодні, за інформацією моїх джерел на майданчику, на прогоновій будові влаштовано вже два шари гідроізоляційної системи. Звірніть увагу на те, що мова не йде про звичайну гідроізоляцію, до якої ми звикли. Як зауважили представники “RDS”, на цьому мосту вперше в Україні застовується новітня п’ятишарова гідроізоляційна система, розроблена швейцарським концерном “Sika Group”. Вона має значно кращі експлуатаційні властивості порівняно з традиційною гідроізоляцією, а саме: більш високу адгезію до залізобетонної основи та асфальтобетонного покриття, поліпшені міцнісні характеристики. Це саме те, що треба на мостовій споруді першої категорії, яка працює в умовах високого транспортного навантаження. Якщо погода дозволить, то всі п’ять шарів мостовики планують вкласти до кінця поточного тижня. Після цього вже будуть готуватися до асфальтування.

Раніше на мосту було завершено бетонування монолітної плити. Нагадаю, що у минулій новині я розповідав про бетонування плити на проїзній частині мосту. Тоді ж була забетонована і частина второго деформаційного шва виробництва ТОВ “Маурер Україна”. Але, систему водовідведення на цій споруді спроектували досить нетрадиційно: у вигляді зовнішнього металевого лотка, який кріпиться на спеціальні закладні деталі, забетоновані в тротуарній консолі. Станом на березень ці закладні ще не були доставлені на об’єкт. Тому бетонування тротуарної частини здійснювалося пізніше. Як пояснили мостовики, оскільки прогонова будова мосту складена з пустотних мостових плит старого зразка (частина з них була виготовлена нещодавно за спеціальним проектом), то пробурювання наскрізних отворів в них для монтажу дощоприймачів послаблює конструкцію. Тому тротуар зробили  з невеличким пониженням відносно проїзної частини. Вода стікатиме через нього в лоток. Після набуття міцності бетоном плити, лоток також змонтували уздовж прогонової будови.

Дощова вода з водозбірного лотка та з підходів до мосту піддаватиметься багатоступінчастому очищенню. Оскількі траса М-06 належить до першої категорії, то вважається, що зливові води можуть бути суттєво забруднені нафтопродуктами. Через це тут запроектували складну систему локальних очисних споруд (ЛОСів). Першу її частину вже змонтували та встановили на місце у відкосах, що ви можете бачити зі світлин. Ці ЛОСи виготовила українська компанія ТОВ “Водаленд Україна”. Ґрунтові відкоси на місці монтажу відновлені із застосуванням геогратки.

Крім всього, підрозділ відновлення та захисту залізобетону групи “RDS” проводить на об’єкті реставрацію старих мостових конструкцій та їх захисне фарбування.

Нагадаю, що подвійний міст біля Царівки має прогонову будову довжиною 48 метрів. Міст був побудований у 1976 році, а капітально ремонтувався у 2011-12 роках. Внаслідок вибухів авіаційних бомб, що впали поряд з мостом, та вибуху, що стався на мосту, він був пошкоджений. Втім, рух ним не припинявся. З осені минулого року. працівники “RDS” провели заміну 19 пошкоджених плит правого проїзду та ще 6, після демонтажу та обстеження фахівцями, повернули в конструкцію. Прогін 1-2 був замінений повністю, а прогони 0-1 та 2-3 – частково. Під час заміни плит також поміняли і гумові опорні частини (ГОЧі).

Після завершення робіт на правому проїзді ремонтуватися буде лівий. На сьогодні вже відомо, що на прогони 0-1 та 1-2 доведеться замінити всі плити.

Останні новини з Житомирщини на нашому сайті: відкрито рух капітально відремонтованим мостом через Тростяницю в с.Топорище на трасі М-21, біля Бердичева наводили лад на дорозі М-21, ліквідували ямковість на ключових автошляхах області, капітально відремонтовано пошкоджений вибухом міст на “Варшавській” трасі М-07, капітально ремонтувалися мости в Житомирській та кількох інших областях, на трасі “Київ – Чоп” ремонтували проблемні ділянки.

Від Павло Авдокушин

Журналіст, інфраструктурний оглядач ♦ Член Національної спілки журналістів України ♦ Дипломований спеціаліст в галузі физичного матеріалознавства (дипломи бакалавра та спеціаліста НТУУ "КПІ" з відзнакою, 1998). ♦ Майстер спорту України з пауерліфтингу (ФПУ/IPF, 1994) ♦ Майстер спорту з пауерліфтингу (UPC, 2015)

Додати коментар